www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Enduro Sprint

21.05.2013 r.

W dniach 25 – 26.05.2013 w Wałbrzychu odbędą się dwie rundy Mistrzostw Polski, Pucharu Polski i Pucharu Kobiet w Enduro, w formule ENDURO SPRINT, pod patronatem Prezydenta Wałbrzycha Romana Szełemeja, w której startować będą motocykle i quady.

 

Po raz pierwszy w Wałbrzychu, po raz pierwszy w Polsce … Mistrzostwa Polski Enduro, rozegrane będą na wzór brytyjskiego endurosprintu, na wyjątkowo urozmaiconym terenie poprzemysłowej hałdy kopalnianej „Wiesław” u podnóża góry Chełmiec. Nowością będzie również osobna klasa kobiet – WOMEN, które będą rywalizować po tej samej trasie co mężczyźni.

 

Udział w tej prestiżowej imprezie zapowiedzieli zawodnicy Kadry Polski oraz zawodnicy zagraniczni. Hałda „Wiesław”, zapewnia niesamowite wrażenia, adrenalinę i przede wszystkim niespotykaną nigdzie indziej zróżnicowaną i atrakcyjna trasę wraz z wymagającymi wjazdami i stromymi zjazdami.

Zróżnicowane konfiguracje odcinków specjalnych cross- enduro- i extreme- testów, zostały uznane za jedne z najciekawszych w Polsce.

 

Enduro Sprint to formuła zbliżona do tradycyjnego enduro, jednak wyróżnia ją krótsza pętla, o długości około 10-12 km. Zawodnicy pokonują taką pętlę około 8-10 razy, mając w sumie do przejechania 100-120 km – w 100 % po bezdrożach. W skład pętli wchodzą dwa odcinki specjalne z pomiarem czasu i dwa odcinki dojazdowe. Odcinki specjalne do Cross Test i Enduro Test.

Zawodnicy startują pojedynczo, wyjeżdżając na trasę co 20 sekund podobnie jak ma to miejsce w rajdach samochodowych.

 

Będzie to impreza bardzo atrakcyjna i widowiskowa przede wszystkim dla kibiców, ponieważ przygotowane zostały odcinki z trudnymi technicznymi sztucznymi przeszkodami takimi jak opony, belki, kamienie ulokowane w okolicy stadionu przy ul. Sportowej oraz również bardzo trudne i ekstremalne odcinki na samej hałdzie „Wiesław”.

Zawody te będą doskonałą okazją zobaczenia Enduro – królowej motocyklowego off-roadu i wielu utytułowanych zawodników, którzy startują z powodzeniem również w Mistrzostwach Europy.

 

Uroczyste zakończenie imprezy odbędą się na terenie największej w mieście galerii handlowej VICTORIA.

 

Start:

 

25.05.2013 – godz. 9:00 do 16:00

26.05.2013 – godz. 8:00 do 16:00

 

Sponsor główny: Galeria VICTORIA, WSSE INVEST-PARK

Sponsorzy pozostali: ENI – Oleje i Smary, YATO S.A., MOTORRAD YAMAHA Wałbrzych, ALBA Wałbrzych, OSiR, INTER-MOTORS, BOGLER, M&J SZUTOWSCY.

 

Prosimy o niewjeżdżanie samochodami w ulicę Sportową, która na czas zawodów będzie udostępniona tylko dla zawodników, mediów i służb porządkowych.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców i fanów motocykli na pierwsze tego typu zawody w kraju !!!

 

więcej informacji na www.motohalda.pl