www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Miejski System Informacji w Wałbrzychu

16.05.2013 r.

Tabliczki kierunkujące do zabytków, atrakcji turystycznych, obiektów użyteczności publicznej, gabloty turystyczno –informacyjne to elementy Miejskiego Systemu Informacji, który pojawił się w centrum Wałbrzycha.

 

 

W Wałbrzychu zamontowane zostały 43 słupki z tablicami ulicowymi i tablicami kierującymi do obiektów oraz 7 gablot turystyczno – informacyjnych . Na słupkach wskazane są nazwy obiektów użyteczności publicznej, kulturalnych, rekreacyjnych, sportowych oraz zabytkowych, podane są odległości, piktogramy obiektów. Tablice z nazwami ulic zawierają herb, nazwę ulicy/placu, dzielnicę, oraz informację o numeracji budynków.

 

 

 

Zastosowano kolorystykę przypisaną do rodzajów obiektów: obiekty administracji i użyteczności publicznej – kolor szary, obiekty kulturalne i informacja turystyczna – kolor niebieski, obiekty zabytkowe – kolor brązowy, obiekty rekreacyjne, sportowe, parki i hotele – kolor zielony.

System udało się zrealizować dzięki środkom pozyskanym z Unii Europejskiej. Całkowity koszt to 461 250,00 zł.

 

 

– Miejski System Informacji to element porządkowania przestrzeni publicznej. Określa on standard, formę i jakość, którą chcemy zachować w naszym mieście. Powstał przy współpracy z Konserwatorem Zabytków, Plastykiem Miejskim. – mówił Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

 

 

Prezydent zapowiedział, że system będzie rozszerzany także na kolejne dzielnice miasta. Już niedługo nowe gabloty informacyjne pojawią się w zrewitalizowanym Parku im. Jan III Sobieskiego.