www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Festina 4 x Night Race Szczawno Zdrój [foto]

7.05.2013 r.

Zwyciężyli faworyci. W Elicie mężczyzn z pierwszym czasem na mecie pojawił się Mistrz Świata z 2010 roku, Tomas Slavik z Czech, wśród Elity kobiet brytyjka Kathy Curd. Jeszcze w piątek, nie było do końca wiadomo  czy uda się  przeprowadzić imprezę. Dyrektor zawodów, pan Andrzej Skrzypczak – wspomina, że tor po opadach deszczu nasiąknięty był  wodą i konieczne było odwołanie treningów zaplanowanych na piątkowy wieczór, by zachować strukturę toru –  przygotowanego wcześniej perfekcyjnie, do najważniejszego dnia zawodów. Decyzję tę, jak wspomina Pan Andrzej, poparło brytyjskie kierownictwo cyklu Pucharu Świata, dzięki czemu możemy być pewni organizacji imprezy w przyszłym roku.

 

 

Najważniejsze, że dopisali kibice. Four cross, to dyscyplina sportu, która przyciąga na trasy fanów i nawet w Polsce, wzdłuż trasy na słonecznej polanie, obecnych było prawie 5 000 osób, które dopingowały czołówkę światową tej dyscypliny.

Na drugim miejscu w kategorii Elite mężczyzn przyjechał Michał Prokop ( również były Mistrz Świata), a trzecie miejsce padło łupem Scotta Beaumoutha ( Wielka Brytania). Wśród kobiet kolejne dwa miejsca to Lucia Octien ( Szwajcaria ) i Feline Gros ( Francja).

Każdy ze zwycięzców otrzymał nagrody pieniężne i rzeczowe, którymi były oczywiście zegarki Festiny.

 

 

Dziękujemy bardzo zarówno sponsorom, jak i instytucjom zaangażowanym w pomoc przy organizacji, zarówno rzeczową, jak i finansową. Szczególne słowa podziękowania skierowane są w kierunku Burmistrza Szczawna Zdroju, Tadeusza Wlaźlaka i sponsorów : Festina, Tauron Energia, Infra Invest Wałbrzych, Mercedes Mirosław Wróbel, Yamaha Wałbrzych. Do zobaczenia za rok.

 

Adam Szczurowski