www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Moda na SPA & Wellness

30.04.2013 r.

Wizyty w SPA jeszcze do niedawna kojarzone były z luksusem, zarezerwowanym dla na najbogatszych. Dziś są zdecydowanie bardziej dostępne cenowo, co sprzyja ich rosnącej popularności.

 

Salony SPA, Wellness i odnowy biologicznej oferują szeroki wybór zabiegów, które mają wpływ nie tylko na nasze samopoczucie, ale i wygląd.

 

Cudowne działanie masażu

O jego pozytywnych właściwościach wie każdy, kto chociaż raz w życiu miał okazję poddać się temu zabiegowi. Masaż przede wszystkim pozwala doskonale się zrelaksować, ale też pomaga w leczeniu dolegliwości fizycznych i psychicznych.

 

Klasyczny masaż kręgosłupa łagodzi bóle pleców, mięśni, karku, poprawia wydolność krążenia, zmniejsza obrzęki i pomaga w chorobach reumatycznych.

 

W ofertach prawie wszystkich salonów SPA znajdziemy również masaż antycellulitowy, którego działanie polega na pobudzeniu układu limfatycznego, poprawie krążenia i redukcji stresu.

 

Do leczenia cellulitu doskonale nadają się również bańki chińskie. Stosowane są również jako metoda wspomagająca odchudzanie, a także do drenażu limfatycznego.

 

Coraz większą popularnością cieszy się również masaż gorącymi kamieniami, który pobudza przepływ energii przez zmęczony i chory organizm, a także krążenie krwi i limfy w organizmie.

 

Baśniowe groty solne

Znajdziemy je dziś w każdym dobrym salonie SPA i Wellness. Jaskinia solna posiada charakterystyczny mikroklimat, który wzmacnia odporność i doskonale wpływa na nasze samopoczucie. Groty wytwarzają i utrzymują powietrze bogate w cenne dla zdrowia pierwiastki takie jak jod, żelazo, magnez, wapń, miedź, selen, sód, potas, czy krzem.

 

Uzdrawiające kąpiele

Hydroterapia i balneoterapia stosowane były do niedawna przede wszystkim w sanatoriach. Dziś z ich dobroczynnych właściwości mogą skorzystać również klienci salonów SPA.

 

W hydroterapii wykorzystywana jest woda gospodarcza, a do balneoterapii wody mineralne.

 

Najpopularniejszymi zabiegami są tu: masaż wirowy, bicze wodne, łaźnia parowa, inhalacje, picie wód mineralnych.

 

Na podstawie informacji ze strony ranking.abczdrowie.pl.