www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Twoje oszczędności – aktualny ranking lokat

19.04.2013 r.

Pod wpływem ostatnich obniżek stóp procentowych, oprocentowanie lokat bankowych dramatycznie spadło. Ciężko jest w tej chwili znaleźć lokaty gwarantujące oprocentowanie na poziomie 7-6%. Tylko najlepsze lokaty mogą nam zapewnić tak wysokie oprocentowanie. Obecnie standardowe oprocentowanie lokata waha się w granicach 4-5%. Przyjrzymy się jednak tym lokatom, które w poszczególnych kategoriach posiadają najatrakcyjniejsze oprocentowanie.

 

Lokaty na jeden miesiąc

Najlepsza lokata na jeden miesiąc to obecnie oferta Idea Banku. Zapewnia ona oprocentowanie na poziomie 6,5% w skali roku. Na kolejnym miejscu znalazła się lokata Getin Online. Oprocentowanie, które można było osiągnąć na tej lokacie to 6%. Trzecią ofertą w zestawieniu najlepszych lokat miesięcznych był depozyt Meritum Banku – 4,2%.

 

Lokaty trzymiesięczne

Na pierwszym miejscu wśród lokat trzymiesięcznych uplasowała się lokata Meritum Banku. Lokata ta posiadała w marcu oprocentowane w wysokości 6%. Na drugim miejscu sklasyfikowano lokatę BGŻ Optima – 5,5% skali roku, którą można było założyć przez Internet. Na ostatnim miejscu na podium znalazła się również lokata internetowa z neoBanku z oprocentowaniem 5,1%.

 

Lokaty półroczne

Najwyższe oprocentowanie na lokacie półrocznej oferował SK Bank. Jest to bank spółdzielczy, który oferuje swoje produkty przez Internet. Lokata w SK Banku posiadała oprocentowanie wynoszące 6,1%. Drugie miejsce przypadło lokacie Toyota Banku. Depozyt Plus posiadał oprocentowanie w wysokości 4,74%. Na trzecim miejscu znalazły się dwie oferty. Były to: lokata Meritum Banku oraz lokata neoBanku. Obydwie lokaty były oprocentowane na 4,7% w skali roku.

 

Najlepsze lokaty na 12 miesięcy

Liderem wśród najlepszych lokat na 12 miesięcy także okazał się SK Bank. Gwarantował on na swoim depozycie oprocentowanie w wysokości 6,5%. Jednak jest to wyjątkowa oferta, ponieważ przeznaczona dla osób, które niedawno się pobrały. Drugą pozycję zajęła lokata FM Banku. Była to lokata ze zmiennym oprocentowaniem, które w dniu sporządzania rankingu wynosiło 5,3%. Na trzecim miejscu znalazła się również lokata FM Banku ze stałym oprocentowaniem – 4,8% w skali roku.