www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Akcja ‚Czysty Wałbrzych’

17.04.2013 r.

Szanowni Państwo

 

Zwracam się do Państwa z apelem i prośbą o czynny udział w tradycyjnym sprzątaniu pozimowym naszego Miasta.

 

Wyjątkowo długa i uciążliwa zima pozostawiła po sobie wiele nieprzyjemnych śladów na ulicach, chodnikach i innych terenach miejskich. Nie dała nam również zbyt wiele czasu, by po niej skutecznie posprzątać. Większe niż w latach ubiegłych zaangażowanie służb porządkowych nie wystarczy. Dlatego potrzebna jest nasza wiosenna mobilizacja. Zanim ulice i skwery wypełnią się kolorowymi kwiatami zielenią, zaprowadźmy tam czystość i porządek.

 

Zapraszam do wspólnego działania i pożytecznego spędzenia czasu w najbliższą sobotę 20 kwietnia od godz. 9.00. Chodniki, skwery, tereny wokół szkół, przedszkoli i instytucji publicznych po naszej akcji na pewno będą wyglądać tak, jak sami byśmy tego chcieli.

 

Urząd Miejski i jego służby zapewnią zorganizowanym grupom pomoc dotyczącą narzędzi oraz usuwania odpadów i śmieci. Koordynatorem bezpośrednim akcji „Czysty Wałbrzych” jest Pan Jerzy Gromada, inspektor w Dziale Utrzymania Miasta w ZDKiUM (nr tel. 667 992 370).

 

Będę wdzięczny za życzliwą zachętę do udziału w akcji „Czysty Wałbrzych” w najbliższych Państwu środowiskach.

 

 

 

Z takim listem Prezydent Roman Szełemej zwrócił się do szefów wielu miejskich instytucji, a za ich pośrednictwem do wszystkich środowisk w Wałbrzychu, które chciałyby czynnie włączyć się w porządkowanie miasta.

 

O akcji Czysty Wałbrzych zapowiedzianej na sobotę 20 kwietnia mówiono również na wtorkowej konferencji prasowej w ratuszu. – Mamy za sobą długą, uciążliwą i bardzo drogą zimę – mówi R. Szełemej, podsumowując akcję zimowego utrzymania miasta, która kosztowała aż 6,7 mln (2,9 mln zł rok wcześniej). Większe wydatki związane są z odzyskaną grodzkością, która przywróciła zarząd miasta nad wszystkimi wałbrzyskim drogami, przede wszystkim jednak z efektywniejszym odśnieżaniem.

 

 

 

Teraz jednak przyszedł czas na szybkie sprzątanie, bo śnieg zaczął znikać z wałbrzyskich ulic dopiero 12 kwietnia. Zachęta w postaci listu, wtorkowa konferencja prasowa i spotkanie w ratuszu z szefami instytucji miejskich poświęcone były sobotniej akcji Czysty Wałbrzych.

 

 

 

 

 

Jak wziąć udział w akcji Czysty Wałbrzych

 

Akcja adresowana jest do wszystkich Wałbrzyszan, którzy w sobotę 20 kwietnia mogą po prostu zadbać o swoje otoczenie. Natomiast zorganizowane grupy porządkujące tereny szkół, zakładów pracy i firm, będą mogły skorzystać z narzędzi udostępnianych przez Zarząd Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta. Szczotki, grabie, łopaty, worki i rękawice będą udostępniane w bazie Zarządu przy ul. Antka Kochanka (piątek, godz. 8.00 – 13.00, sobota, godz. 8.00 – 10.00) oraz na parkingach Lidla (Piaskowa Góra) i Biedronki (Podzamcze) w sobotę godz. 8.00 – 10.00. Trzeba je będzie oddać od 12.00 do 13.00.