www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Dolnośląski Kalendarz w Sejmie RP

4.04.2013 r.

Młodzi, wykształceni, bezrobotni” – to tytuł wystawy mającej zwrócić uwagę na palący problem bezrobocia wśród młodych ludzi legitymujących się dyplomami wyższych uczelni.

 

 

Ekspozycja w holu głównym Sejmu RP zawiera 28 czarno-białych fotografii wyróżnionych w konkursie „Dolnośląski Kalendarz Społeczny”. Posłowie i senatorowie oglądać będą wystawę do 8 kwietnia. Parlamentarzystom rozdano także kilkadziesiąt papierowych egzemplarzy Kalendarza. Organizatorem konkursu „Dolnośląski Kalendarz Społeczny” jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu. Akcja społeczna odbywa się pod patronatem wicemarszałka województwa dolnośląskiego Radosława Mołonia.

 

Otwarcia wystawy dokonał wicemarszałek sejmu Jerzy Wenderlich. W uroczystości wzięła udział m.in. posłanka Małgorzata Szmajdzińska – Sekuła. Wśród oglądających zauważyć łatwo było jednak przedstawicieli wszystkich partii politycznych. O ogromnym znaczeniu walki z bezrobociem młodych, wykształconych Polaków niemal jednogłośnie mówili posłowie Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości i Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wszyscy zadeklarowali także gotowość do panadpartyjnego porozumienia w tej sprawie. Wśród posłów deklarujących możliwość takiego współdziałania znaleźli się m.in. Sławomir Piechota (PO), Joachim Brudziński (PiS) i Leszek Miller (SLD).

 wenderlich i szmajdzinska

Wystawa w Sejmie RP stanowi fragment zespołu działań mających uwrażliwić środowiska opiniotwórcze i gospodarcze na problem bezrobocia młodych.

Kilkaset egzemplarzy „Dolnośląskiego Kalendarza Społecznego” trafiło z końcem 2012 r. do największych pracodawców Dolnego Śląska. Odbywają się także spotkania z pracodawcami, młodzieżą i ludźmi nauki.

 

 

Na stronie www.kalendarzspoleczny.pl dostępny jest bezpłatny coaching w postaci nagrań wideo dla młodych ludzi myślących o wyborze właściwego kierunku studiów.

Do końca roku będzie wystawiana w instytucjach kultury oraz w instytucjach edukacyjnych Dolnego Śląska.