www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wygraj grant na realizację projektu ekologicznego!

14.03.2013 r.

Już po raz piąty można ubiegać się o dofinansowanie projektów ekologicznych w ramach konkursu grantowego organizowanego jako element programu „Po stronie natury”. Przedszkola, szkoły oraz instytucje promujące edukację ekologiczną, mogą w tym roku zawalczyć o przyznanie wsparcia w wysokości do 10 tysięcy złotych. Do zagospodarowania jest pula 100 tysięcy złotych, a wnioski można składać do 15 kwietnia.

 

 

Nieprzerwanie od pięciu lat Żywiec Zdrój S.A. wraz z Fundacją Nasza Ziemia wspiera inicjatywy ekologiczne, poprzez dofinansowanie najciekawszych pomysłów i pomoc w ich wdrożeniu. Również w tym roku każda idea, której celem jest zwiększenie świadomości i wiedzy ekologicznej, czy też wspieranie lokalnych inicjatyw związanych z ochroną środowiska, może ubiegać się o wsparcie finansowe. W puli konkursu grantowego znajduje się 100 tysięcy złotych, a maksymalna, jednostkowa kwota dofinansowania to 10 tysięcy złotych. Komisja przyznająca granty, będzie zwracała uwagę między innymi na kompleksowe podejście do ochrony przyrody i edukacji ekologicznej oraz wcielanie w życie idei „Posadź dalej”, czyli aktywizację lokalnych społeczności.

 

Programem „Po stronie natury” długofalowo wspieramy ochronę środowiska oraz edukację ekologiczną w Polsce. Dzięki czterem edycjom konkursu grantowego w realizację tego celu zaangażowało się ponad 380 organizacji i instytucji oraz kilka tysięcy osób – mówi Sławomir Brzózek, prezes Fundacji Nasza Ziemia koordynującej konkurs. Udział w przedsięwzięciu dostarcza jego uczestnikom wielu emocji i wrażeń, które na długo zapadają w pamięć. Inicjatywy podejmowane w ramach programu, to doskonała okazja, żeby zrobić coś dobrego dla przyrody w skali lokalnej, ale także sposób na pokazanie społeczeństwu, że takie działania, w prosty sposób, może podjąć każdy z nas.

 

 

W ramach czterech dotychczasowych edycji programu kwotą ponad pół miliona złotych dofinansowano realizację 89 projektów ekologicznych. Dzięki tym funduszom udało się zrealizować warsztaty i szkolenia, powstały ścieżki edukacyjne oraz ogrody i arboreta. Wdrożono też sieć monitoringu stanu czystości oraz zagrożeń jakości lokalnych wód. Co roku w konkursie grantowym najaktywniej uczestniczą placówki edukacyjne – przedszkola i szkoły. Wśród grantobiorców znalazły się również liczne fundacje, a także Areszt Śledczy w Dzierżoniowie oraz Spółdzielnia Mieszkaniowa z Wałbrzycha.

 

 

Regulamin tegorocznego konkursu grantowego oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.postronienatury.pl, w zakładce „Konkurs grantowy”. Dokumenty można znaleźć również na stronie Fundacji Nasza Ziemia (www.naszaziemia.pl), która udziela szczegółowych informacji pod numerem telefonu (22) 622 81 18.