www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Gorąco polecamy: Rock for People

10.03.2013 r.

logos2013Chcielibyśmy polecić Wam imprezę, na którą jeździmy już od kilku lat – wspaniały festiwal w wyjątkowym miejscu, które zawsze gwarantuje dobrą zabawę. Rock for People,  bo o nim mowa to czterodniowa impreza z dobrą muzą i mnóstwem atrakcji, z których dla nas zawsze są to kąpiele w pobliskich jeziorkach i dobra balanga w miasteczku namiotowym. Czeskie piwko, kiełbaska z grilla i pełna luzu atmosfera, bo z tego przecież słyną nasi południowi bracia, którzy do życia mają więcej dystansu niż naszym zdaniem dość sztywni (chodzi o system polityczny i ustrój społeczny) w porównaniu z nimi Polacy. Nie mówimy o pojedynczych ludziach, bo tu oczywiście bywa różnie.

 

Stare lotnisko pod Hradcem Kralove, bo tam jest festiwal, to miejsce w którym odbywa się mnóstwo imprez w niepowtarzalnym klimacie. Stare opuszczone hangary zamieniają się na czas zabawy w kluby koncertowe, pasy startowe w tym samym momencie na pasaże handlowe i miejsca alternatywnej zabawy, takie jak boiska do piłki, w którą gramy w pięciocentymetrowej głębokości wodzie, czy dźwigi do skoków na bungee. Właściwie to nigdy nie wiemy, czym nas w danym roku organizatorzy zaskoczą. A koncerty – te właściwie zaczynają się od wczesnych godzin popołudniowych i trwają do późnej nocy. Nie brakuje oczywiście afterparty, a cała impreza to właściwie konkretna ‚rozjebka’. Z tym że nie do końca. Jest ‚lajtowo’, nigdy nie widzieliśmy żadnej zadymy, a nierzadki jest widok całych rodzin z małymi dziećmi, które bujają się w takt muzy dolatującej z głośników. Gwiazdy wieczoru gromadzą na swoich koncertach nieprzebrane tłumy, a zeszłoroczny występ Prodigy i taniec w falującym tłumie pod sceną zapamiętam na długo. Zainteresował Was ten tekst, to zapoznajcie się z informacją prasową dotyczącą tegorocznej edycji festiwalu:

 

 

 

 

Koncertowe maratony z gigantami rockowo-elektronicznej sceny, mnóstwo atrakcji i możliwości relaksu, a do tego wielka międzynarodowa integracja przy akompaniamencie mocnych brzmień – to tylko skrót niezapomnianych wrażeń, które czekają nas od 2 do 5 lipca w Hradec Králové.

 

 

 

Co roku legendarny festiwal Rock for People dostarcza uczestnikom solidną dawkę muzycznych przeżyć, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Pierwsze szyldy line-upu, który będziemy odkrywać w najbliższych miesiącach, zwiastują iście wybuchową mieszankę! 19. edycję festiwalu rozkręcą kalifornijscy wyjadacze z Papa Roach, eksperymentujący z nu metalem, hard rockiem, elementami rapu i elektroniki. Obok nich klasyczną alternatywę zaserwują panowie z Queens Of The Stone Age, a fuzję metalcore’u z pop punkiem dostarczy długo wyczekiwany A Day To Remember. Na głównej scenie pojawi się także kultowa, punk rockowa formacja z polskim akcentem – Billy Talent, charyzmatyczne trio 30 Seconds To Mars oraz energetyczny Modestep! Nie zabraknie całej gamy świeżych i niebanalnych brzmień – żywiołowej kapeli spod znaku gypsy punk Gogol Bordello, przedstawicieli new rave’u Klaxons, twórców electro-swingu Parov Stelar Band oraz łączących ciężkie riffy z grime’owymi wokalami Hacktivist. Do line-upu dołączyły ostatnio dwie perełki szwedzkiej sceny rockowej – Royal Republic i Friska Viljor.

 

 

 

Każda edycja Rock for People, najbardziej uznanego czeskiego festiwalu, przechodzi do legendy nie tylko za sprawą światowej sławy artystów, którzy od rana do nocy serwują spektakularne występy i wielkie muzyczne emocje. Dziesiątki tysięcy uczestników zjeżdża się do Festivalparku by zasmakować niesamowitej atmosfery, niepowtarzalnych form rozrywki i wyśmienitego czeskiego piwa. Gigantyczny teren z polem namiotowym, dwoma pobliskimi jeziorami i hangarami, w których festiwalowicze bawią się na całonocnych imprezach, sprzyjają zdobywaniu nowych znajomości i wspomnień na lata. To wszystko można przeżyć zaledwie 50 km od polskiej granicy w Kudowie Zdrój!

 

 

 

Już wkrótce do polskiej przedsprzedaży trafią 4-dniowe karnety na festiwal Rock for People. Na polskiej stronie oraz oficjalnym polskim profilu Rock for People można śledzić festiwalowe newsy, kolejne odsłony line-upu oraz konkursy z wejściówkami.

 

www.rockforpeople.pl

 

www.facebook.com/rockforpeoplepl