www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu na festiwalach i konkursach

9.03.2013 r.

Nowy rok rozpoczął się dla Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu bardzo pracowicie i z sukcesami. Spektakle wałbrzyskiego Teatru zakwalifikowały się na festiwale zarówno w kraju, jak i poza jego granicami. W dniach 11-12 marca „Balladyna” i „Alicja w Krainie Czarów” zostaną zaprezentowane podczas Polkowickich Dni Teatru „XV Oblicza Teatru”.

Przedstawienie „Le Filo Fable” weźmie udział w: 4. Przeglądzie Teatrów Ożywionej Formy MASKARADA w Rzeszowie (7 maja); 6. Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży KON-TEKSTY w Poznaniu (13-17 maja); 19. Międzynarodowym Festiwalu Regionów Europejskich w Hradec Kralove (21-30 czerwca); 17. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży KORCZAK w Warszawie (5-12 października).

Ponadto spektakl „Le Filo Fable”, wraz z „Bajką o Rozczarowanym Rumaku Romualdzie”, zakwalifikował się do 19. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a krytyk Bartłomiej Miernik nadał mu miano najlepszego spektaklu dla dzieci w 2012 roku. Teatr Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje również spektakl „Czerwony Kapturek” na 9. Międzynarodowym Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży w Ordu w Turcji (27 maja – 2 czerwca).