www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Jak wybrać noclegi w górach

25.02.2013 r.

Od kilku lat głośno mówi się, że wakacje w kraju są droższe niż za granicą. W wielu przypadkach okazuje się to, niestety, prawdą, ale diabeł tkwi w szczegółach. Polskie góry przyciągają tysiące turystów z całego świata – Tatry, Beskidy, Sudety – wszędzie tam roi się od turystów, a spora część z nich za noclegi wcale nie płaci dużo.

 

Podstawą udanego wypoczynku jest oczywiście jego rozsądne zaplanowanie. Także jeżeli chodzi o miejsca noclegowe wybór jest spory, trzeba dokładnie przejrzeć ogłoszenia i skupiając się na tym, co dla nas najbardziej istotne, wybrać propozycję najkorzystniejszą.

 

eNoclegi.net.plPierwsza możliwość to hotele. W zasadzie każda miejscowość w górach (oczywiście z tych nieco bardziej medialnych) dysponuje bazą hotelową na przyzwoitym poziomie. Ceny noclegów w hotelach są często zróżnicowane. W przeciwieństwie do nadmorskich kurortów, w górach częściej różnicuje się je w zależności nie od pory roku, ale w układzie poniedziałek-piątek oraz weekend. Góry bowiem przez cały rok przyciągają wiele osób, i tak naprawdę szczyt feryjny czy wakacyjny nie jest aż tak wyraźny, jak nad morzem czy na Mazurach.

 

Nie wszystkim oczywiście noclegi w hotelach będą odpowiadały – a to ze względu na cenę, a to znów lokalizacja mało atrakcyjna. Stąd też warto zainteresować się propozycjami hosteli. To dobra propozycja dla osób lubiących całe dnie spędzać na wędrówce. Luksusów w hostelu nie ma się co spodziewać, ale ideą takich miejsc jest tanie zapewnienie czystego, przytulnego miejsca noclegowego oraz podstawowych wygód sanitarnych. Backpacking, który staje się coraz modniejszy, przestałby istnieć, gdyby nie hostele i schroniska.

 

A jeśli z kolei należymy do grona osób, dla których najważniejszy jest komfort, ale nie chcemy spać w hotelu, oferta pensjonatów i prywatnych kwater jest dla nas. Standard oczywiście jest zróżnicowany, natomiast polskie góry oferują masę miejsc noclegowych, które są oceniane niemalże wyżej od pięciogwiazdkowych hoteli- luksusowe kwatery i pensjonaty są częstym widokiem. Dla wielu z nas równie kosmiczna co jakość będzie także cena, ale wszystko jest kwestią wyboru.

 

Polskie góry to idealne miejsce na wakacje o dowolnej porze roku. Większość obiektów oferuje noclegi w podobnej cenie przez cały rok, ale część bazy noclegowej jest udostępniana przez właścicieli tylko w okresie zwiększonego ruchu turystycznego. Warto mieć na uwadze to, że nawet jeśli aktywnie spędzamy wolny czas, trzeba też dobrze wypocząć, aby mieć siłę cieszyć się wakacjami czy feriami, dlatego kwestie noclegów zawsze przy planowaniu wyjazdu rozwiązuje się na samym początku.