www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Przyznano stypendia powiatowe

20.02.2013 r.

15-go lutego Józef Piksa działający jako osoba pełniąca funkcję organów Powiatu Wałbrzyskiego przyznał stypendia i nagrody dla osób fizycznych, za ich osiągnięcia sportowe w 2012 roku.

 

Stypendia otrzymali:

 

• Gustaw Dądela , reprezentujący Klub Kolarstwa Górskiego MTB WIEŻA ANNA – SZCZAWNO-ZDRÓJ, dyscyplina sportowa: kolarstwo górskie MTB;

 

• Ilona Omilusik , reprezentująca Uczniowski Ludowy Zapaśniczy Klub Sportowy „HEROS” Czarny Bór, dyscyplina sportowa: zapasy;

 

• Bartłomiej Filip , reprezentujący Uczniowski Klub Narciarski „MELAFIR” Czarny Bór, dyscyplina sportowa: biathlon;

 

• Paulina Król , reprezentująca Uczniowski Klub Narciarski „MELAFIR” Czarny Bór, dyscyplina sportowa: biathlon;

 

• Jarosław Stefanowicz , reprezentujący Uczniowski Klub Sportowy „GIM GŁUSZYCA”, dyscyplina sportowa: trójbój siłowy.

 

 

Aby otrzymać stypendium sportowe, w wysokości 250,00 zł miesięcznie,

w rywalizacji sportowej należało osiągnąć następujące wyniki w 2012 roku:

 

• miejsca od I do VIII w Igrzyskach Olimpijskich, Paraolimpijskich lub Mistrzostwach Świata czy Europy, lub

 

• miejsca od I do III w zawodach rangi Mistrzostw Polski, Pucharu Polski, lub

 

• zostać objętym programem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich lub Mistrzostw Świata czy Europy, opracowanym przez właściwy polski związek sportowy.

 

 

 

Nagrody sportowe zostały przyznane w trzech kategoriach ( Najlepszy Młody Sportowiec – junior, Najlepszy Sportowiec – senior, Najlepszy Trener), a otrzymali je:

 

 

 

kategoria: Najlepszy Młody Sportowiec – junior

 

• Mateusz Janik , reprezentujący Uczniowski Klub Narciarski „MELAFIR” Czarny Bór, dyscyplina sportowa: biathlon;

 

• Mateusz Wiśniewski , reprezentujący Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „SUDETY PETANQUE” Boguszów-Gorce, dyscyplina sportowa: petanque,

 

 

 

kategoria : Najlepszy Sportowiec – senior

 

• Renata Omilusik , reprezentująca Uczniowski Ludowy Zapaśniczy Klub Sportowy „HEROS” Czarny Bór, dyscyplina sportowa: zapasy,

 

 

 

kategoria: Najlepszy Trener

 

• Dariusz Piaskowski – trener w Uczniowskim Ludowym Zapaśniczym Klubie Sportowym „HEROS” Czarny Bór.

 

 

 

Wyróżnienie w kategorii: Najlepszy Działacz Sportowy otrzymał Pan Zdzisław Pilczuk , wieloletni działacz Uczniowskiego Ludowego Zapaśniczego Klubu Sportowego „HEROS” Czarny Bór.