Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Porażka we Wrocławiu

18.02.2013 r.

Górnik Wałbrzych nie dał rady we Wrocławiu WKK II, przegrywając 62:86. Do przerwy biało-niebiescy prowadzili 35:34, jednak w trzeciej kwarcie gra wałbrzyszan kompletnie się posypała. Nasi przegrywali walkę na tablicach, co było spowodowane kontuzją Adriana Stochmiałka (rozbita głowa w jednym ze starć, trzy założone szwy, nie wrócił już do gry) oraz problemami z faulami Macieja Fedoruka. Szansę gry otrzymał dzięki temu Tomasz Filipiak, ale z całą pewnością można powiedzieć, że jej nie wykorzystał. Gdy górnicy gonili rywala pod koniec trzeciej kwarty, dwoma celnymi rzutami za trzy naszych pogrążył Jakub Kilian. Górnicy mają bilans 5-9, WKK II – 9-5.

Debiut w trzecioligowym Górniku zaliczył urodzony w 1997 roku kadet, Maciej Krzymiński. Górników wspierała dopingiem grupa ok. 15 kibiców.

WKK II Wrocław – KK Górnik Invest-Park Trans Wałbrzych 86:62 (9:13, 25:22, 37:14, 15:13)

Górnik: Buczyniak 16, Fedoruk 11, Murzacz 9, Myślak 8, Narnicki 5, Maryniak 5, Stochmiałek 4, Borzemski 2, Kondratowicz 2, Krzymiński 0, Filipiak 0.