www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Atlanty z dofinansowaniem

18.02.2013 r.

PiMBP „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu  uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację dwóch projektów: „Mój świat, moje wartości” oraz „Zasłuchaj się w bajce” w wysokości 17 oraz 13 tys. złotych.

 

 

Dzięki projektowi „Mój świat, moje wartości” Biblioteka pod Atlantami promować będzie czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży oraz udowadniać, że czytanie jest rozwijającą rozrywką. W realizowanym projekcie nie zabraknie warsztatów interdyscyplinarnych, międzypokoleniowych spotkań z literaturą, konkursów oraz literackich imprez plenerowych. W ramach projektu odbędzie się Festiwal Dobrej Książki Dziecięcej – znakomita okazja do spotkań z twórcami oraz możliwość zapoznania się z rynkiem książki dziecięcej.

 

„Zasłuchaj się w bajce” to kolejna edycja programu, który służy promocji czytelnictwa wśród osób niewidomych i słabowidzących, w tym roku – ze szczególnym uwzględnieniem literatury dla dzieci i młodzieży. W ramach programu odbędzie się cykl spotkań integracyjnych dla dzieci i młodzieży „Książka mówiona, dotykana i czytana” oraz jak w poprzednich latach, dwa ogólnopolskie konkursy literackie: na bajkę własnego autorstwa oraz na recenzję książki mówionej. Finał oraz ogłoszenie zwycięzców uświetni gala finałowa, której honorowym gościem będzie znany aktor i lektor.