www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Udany wypoczynek w rozsądnej cenie

19.02.2013 r.

Nawet krótki wyjazd wypoczynkowy to z pewnością jeden z lepszych możliwości na przysłowiową regenerację sił po ciężkim roku. Coraz więcej ludzi przez cały rok stara się zaoszczędzić trochę pieniędzy, aby w porze letniej móc zabrać rodzinę na wczasy. Obserwując turystów można zobaczyć, że coraz częściej decydują się oni na skorzystanie z usług biur podróży, niż na organizację wycieczki na własną rękę. Jest to z pewnością znacznie wygodniejsze rozwiązanie, szczególnie w przypadku, kiedy w biegu codziennych obowiązków wiele ludzi po prostu nie ma na to czasu.

 

interhome.plOferty biur wycieczkowych na obecną chwilę są przepełnione różnego rodzaju propozycjami spędzenia wymarzonych wakacji. Jednymi z coraz chętniej obieranych kursów przez Polaków są górskie tereny, które swoją popularność zawdzięczają głównie szerokiemu wachlarzowi atrakcji dla każdego. Nie ma co ukrywać, że wyjazd na najlepsze światowe stoki będzie trochę kosztował, lecz mnogość i zróżnicowanie ofert sprawia, że nie powinno być problemu z dobraniem propozycji wyjazdu do własnych potrzeb i możliwości finansowych.

 

Biura podróży jednoznacznie przyznają, że coraz większa liczba klientów jest zainteresowana ofertami wyjazdów zagranicznych. Ogromna popularnością, szczególnie pośród młodzieży, cieszy się wspaniała Austria czy cudowne Włochy. Orientacyjna cena tygodniowego wyjazdu autokarem we włoskie Alpy dla czteroosobowej rodziny wynosi około 6000zł. Z tego względu ciekawą wydaje się coraz chętniej stosowana praktyka wysyłania dzieci samych, dzięki czemu koszty maleją nawet do 1700zł. Taka oferta jest o tyle atrakcyjna, gdyż kwota obejmuje zarówno transport i nocleg, jak i opiekę instruktorów wraz z wypożyczeniem sprzętu, lecz wyżywienie na 7 dni to dodatkowe ok 700zł.

 

Austria to kolejna świetna propozycja często oferowana przez biura podróży, jednakże trzeba przyznać wyjazd w te strony wypadnie nieco drożej. Tygodniowy pobyt dla nastolatków to wydatek mniej więcej 2300zł. Wydawać by się mogło, że jest to znacznie drożej aczkolwiek w cenę oprócz nauki jazdy jest już wliczone śniadanie i obiadokolacja, które we Włoszech trzeba dokupić na własną rękę. Nie są to jednak jedyne oferty warte uwagi.

 

W celu spędzenia świetnych wakacji w górach niekoniecznie trzeba wyjeżdżać poza granice kraju. Polskie piękne Bieszczady są nie mniej atrakcyjne, a przede wszystkim o wiele tańsze. Około 1100 zł kosztuje tutaj aż 8-dniowa wycieczka dla młodzieży, licząc 5 dni na miejscu, a reszta przejazd). Cena obejmuje podróż pociągiem, trzy posiłki dziennie, opiekę oraz ubezpieczenie. Dodatkowa opłata tutaj z kolei pobierana jest za wypożyczenie sprzętu, jednak i tak wychodzi taniej niż za granicą.

 

Jednym z popularnych w Polsce i na świecie biur podróży specjalizujących się w tego typu wyjazdach jest Interhome. Ogromne doświadczenie zbierane już od roku 1965, kiedy to zostało ono założone w Szwajcarii, zaowocowało stworzeniem niesamowicie zróżnicowanej i atrakcyjnej oferty, która powinna w 100% spełnić wysokie wymagania każdego klienta.