www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Krzesimir Dębski, Marek Starybrat, Andrzej Adamek – to nowi Ambasadorzy Wałbrzycha

12.02.2013 r.

8 lutego w Zamku Książ w Wałbrzychu po raz kolejny nagrodzeni zostali przedstawiciele świata sportu, kultury i polityki, przynoszący chlubę zielonemu miastu. W zamierzeniu organizatorów znajduje się stworzenie listy osób, którymi szczycić się mogą mieszkańcy i które budują pozytywny wizerunek miasta na forum ogólnopolskim.

Podczas tegorocznej edycji Ambasadorami zostali pochodzący z Wałbrzycha: Andrzej Adamek – trener reprezentacji Polski w koszykówce, słynny kompozytor, skrzypek i aranżer – Krzesimir Dębski oraz dziennikarz radiowy i telewizyjny – Marek Starybrat.

Nowych Ambasadorów wybierała Kapituła, w skład której wchodzą ubiegłoroczni wyróżnieni tj. Joanna Bator, Tomasz Siemoniak i Krzysztof Ignaczak.

Istotnym elementem Gali jest aukcja charytatywna. Wszystkie licytowane przedmioty są ofiarowywane nie tylko przez Ambasadorów Wałbrzycha, ale również przez partnerów i sponsorów. W tym roku udało się zebrać kwotę 25 550 złotych, która została przekazana do Domu Małego Dziecka w Wałbrzychu.