www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

100 tysięcy złotych na imprezy organizowane przez WOK

11.02.2013 r.

Ponad 23 tys. Euro otrzyma Wałbrzyski Ośrodek Kultury za pośrednictwem Euroregionu Glacensis na organizację trzech ciekawych wydarzeń, zaplanowanych na ten rok. Kwotą 100 tys. zł Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansuje tegoroczną edycję Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy.

 

 

– Lada moment ogłosimy konkurs na produkcję kina offowego „Sąsiedzi- jak to jest przy granicy?”, w którym będą mogli wziąć udział zarówno Polacy, jak i Czesi, latem pod chmurką zaprezentujemy dobre czeskie kino. Na przełomie kwietnia i maja nasze miasto odwiedzą seniorzy z Hradec Králové, będziemy ich gościć przez trzy dni. Wakacje rozpoczniemy warsztatami średniowiecznymi oraz turniejem rycerskim. To wspólny projekt, realizowany z ośrodkiem kultury Adalbertinum w Hradec Králové. Będziemy mieć także swój wkład w organizację imprez w Hradcu – mówi Jarosław Buzarewicz, dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Oprócz wniosku o dofinansowanie sierpniowego festiwalu im. Księżnej Daisy w Ministerstwie Kultury WOK złożył jeszcze jeden projekt. Jak tłumaczy Jarosław Buzarewicz, chcemy doposażyć WOK w sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy. Niestety w pierwszym rozdaniu ministerialnych środków odpadliśmy. Czekamy na rozpatrzenie naszego odwołania.

 

 

Wałbrzyski Ośrodek Kultury przygotowuje także kolejny projekt „Lata w teatrze”, który złoży w Instytucie Teatralnym. Jest jeszcze kilka mniejszych zadań, na które ośrodek pozyskał środki lub o które zabiega.