www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

W Świebodzicach działa pralnia i łaźnia dla bezdomnych

9.02.2013 r.

Od lutego w Ośrodku Pomocy Społecznej w Świebodzicach osoby będące w trudnej sytuacji bytowej mogą bezpłatnie skorzystać z pralni i łaźni. Do dyspozycji jest kilka pryszniców, pralka oraz suszarka, którą nieodpłatnie przekazała fabryka Electrolux z Oławy, dodatkowo świdnicka fabryka Colgate-Palmolive podarowała pastę do zębów, zaś firma Estrich-Jack ze Świebodzic – ręczniki kąpielowe.

 

 

Pralnia i łaźnia mieszczą się na parterze budynku OPS, tuż obok jadłodajni miejskiej, a całość prowadzi Spółdzielnia Wielobranżowa „ZINA”, która wygrała konkurs ogłoszony przez miasto na realizację tych zadań.

 

 

Pralnia i łaźnia czynne są w poniedziałki i czwartki, w godz. 8.00-15.00. Osoby, które chciałaby z nich skorzystać, proszone są o kontakt z pracownikiem socjalnym Ośrodka. Szacuje się wstępnie, że z tego typu usług będzie korzystać około 20 osób.

 

 

Oba obiekty są częścią większego programu, uruchomionego przez świebodzicki OPS. Program nosi nazwę Klubu Integracji Społecznej.

 

 

W ramach Klubu w każdy czwartek, w godz. 8.00-15.00, świadczona jest pomoc w poszukiwaniu zatrudnienia oraz poruszania się po rynku pracy. Do dyspozycji jest komputer z dostępem do internetu, drukarka, można także skorzystać z pomocy doradcy.

Program realizowany jest w całości z budżetu Gminy Świebodzice.