www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Konkurs ofert dotyczących upowszechniania sportu

31.01.2013 r.

W rezultacie rozstrzygnięcia otwartego konkursu ofert na realizację zadań z zakresu wspierania i upowszechnianie kultury fizycznej w roku 2013 na dotacje przeznaczono 800.000 zł, o blisko 50.000 więcej niż w roku ubiegłym.

 

 

Przy podziale środków szczególną uwagę zwracano na doświadczenie oferentów, ich poziom sportowy, kadrowy, organizacyjny i finansowy. Na wyróżnienie zasługiwały projekty oferujące szeroką dostępność do oferty szkoleniowej, a w szczególności zapewniające zawodnikowi pełną ścieżkę rozwoju sportowego od żaka do seniora.

 

 

 

Wzrosły dotacje dla klubów sportowych. Ma to szczególne odniesienie do klubów prowadzących działalność w obszarze sportu kwalifikowanego, gdzie wyniki są ewidentne, występuje bardzo duża koncentracja dzieci i młodzieży w popularnych dyscyplinach zespołowych, w których nasze miasto kontynuuje sportowe tradycje: koszykówce, piłce nożnej i siatkówce.

 

 

Wzrosło również dofinansowanie dla wałbrzyskich zapaśników czy bokserów. W obu przypadkach jest to odpowiedź władz miasta na wyraźny progres umiejętności młodych zawodników.

 

 

Doceniona została także lekkoatletyka, w której pojawiły się znaczące sukcesy takich zawodników jak Weronika Grzelak (mistrzyni Polski juniorek w pięcioboju), Mateusz Jopek (wicemistrz Polski juniorów w skoku w dal) czy Katarzyna Kozera (czwarta na mistrzostwach Polski juniorów w pchnięciu kulą).