Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wygrana w Siechnicach

21.01.2013 r.

Po dramatycznej końcówce Górnik Wałbrzych wygrał z KKS Siechnice na wyjeździe 71:70. Była to piąta wygrana biało-niebieskich w sezonie (przy siedmiu porażkach) – taki sam bilans ma zespół z Siechnic. Nasi wygrali pewnie pierwszą kwartę 28:17, ale do przerwy prowadzili już rywale (38:42). Druga połowa to bardzo wyrównane spotkanie. Ostatnie 23 sekundy meczu były bardzo dramatyczne, bo górnicy musieli bronić prowadzenia, gdy piłka była w posiadaniu gospodarzy. Na szczęście wałbrzyszanie zagrali ofiarnie w obronie, co przeszkodziło KKS-owi w oddaniu rzutu. W zespole Górnika wyróżnili się zwłaszcza Sławomir Buczyniak i Hubert Murzacz.

KKS Siechnice – Górnik Wałbrzych 70:71 (18:27, 24:11, 14:14, 14:19)

Górnik: Buczyniak 19, Murzacz 18, Stochmiałek 11, Fedoruk 8, Wieczorek 8, Maryniak 4, Myślak 3, Borzemski 0, Kondratowicz 0.