www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Noworoczne spotkanie seniorów [foto]

16.01.2013 r.

Rok 2013 we Wspólnocie Samorządowej „Nowe Miasto” rozpoczął się od spotkania noworocznego, które dwunastego stycznia odbyło się dzięki współpracy Zespołu Pracy Socjalnej nr 3 Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu oraz Rady Wspólnoty Samorządowej „Nowe Miasto”.

 

 

W siedzibie rady udało się zorganizować noworoczne spotkanie seniorów połączone z zabawą oraz wyjątkowym poczęstunkiem, który przygotowali sami zaproszeni. Nie zabrakło tańców, przyśpiewek czy też dawnych wspominek często podsumowywanych przez humorystyczny dowcip.

 

„Tego typu przedsięwzięcie realizujemy po raz pierwszy i już teraz jesteśmy pewni, że nie po raz ostatni. Byliśmy pod wrażeniem energii jaką dysponowali przedstawiciele „starszej młodzieży”, nie jedna osoba mogłaby im jej z pewnością pozazdrościć. W dodatku zauroczyła nas przemiła i niepowtarzalna atmosfera, którą seniorzy sami zbudowali. Wyciągnęliśmy również wnioski, gdyż teraz możemy z całą pewnością stwierdzić, że brakuje miejsca dla osób starszych do tego aby mile i bezpiecznie spędziły czas przy wspólnej zabawie we własnym gronie, chociaż od czasu do czasu. Dlatego planujemy przynajmniej raz w miesiącu organizować podobne spotkania dla wszystkich chętnych, którzy dołączą do naszego klubu seniora” – podsumowuje Dariusz Mrozicki Przewodniczący Wspólnoty w dzielnicy Nowe Miasto.