www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Rozstrzygnięcie konkursu architektonicznego na dawne GDK

15.01.2013 r.

18 stycznia o godz. 13.00 w siedzibie Filharmonii Sudeckiej odbędzie się uroczyste ogłoszenie wyników konkursu architektonicznego na „Projekt koncepcyjny budynku dawnego GDK, przyszłe Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników”. Na konkurs wypłynęło 21 prac. Zgodnie z regulaminem oferty są zakodowane i dopiero z chwilą ogłoszenia wyników poznamy zwycięskie pracownie projektowe.

 

Prace konkursowe oceniał Sąd Konkursowy w składzie:

 

1.Arkadiusz Konieczny – przedstawiciel Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

 

2. Robert Szymala – Urbanista Miejski,

 

3. Piotr Fokczyński – Architekt Miasta Wrocławia,

 

4. Andrzej Poniewierka – Dziekan ds. Studenckich Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

 

 

Pula nagród wynosi 60 000 zł.

 

I miejsce – 30.000 zł.

 

II miejsce – 20.000 zł.

 

III miejsce – 10.000 zł.

 

Celem konkursu jest uzyskanie najlepszej pod względem funkcjonalnym, estetycznym i eksploatacyjnym koncepcji architektonicznej budynku Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników (funkcja wiodąca – filharmonia) – wraz z zagospodarowaniem terenu, z uwzględnieniem charakteru i rangi miejsca. Wybrana koncepcja architektoniczna ma stworzyć współczesne ramy dla działalności Filharmonii Sudeckiej, zlokalizowanej obecnie w siedzibie nie spełniającej w pełni warunków dla funkcji koncertowej. Budowa nowego gmachu winna nie tylko zapewnić optymalne możliwości działania samej instytucji, lecz stać się Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników, ma ona także reaktywować mieszkańcom jedną z charakterystycznych budowli miasta.

 

 

 

 

 

To bardzo ważny projekt dla odbudowy tożsamości Wałbrzycha i wałbrzyszan, który już zyskał powszechną akceptację – uważa Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.