www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Ranking lokat zakładanych na 1 miesiąc – styczeń 2013

9.01.2013 r.

Lokata bankowa to narzędzie, dzięki któremu możemy zaoszczędzić dodatkową gotówkę w nadchodzącym roku. Zakładając lokatę zawieramy pewien rodzaj umowy z bankiem, gdzie my zobowiązujemy się mu przekazać określoną kwotę pieniędzy na określony w umowie czas, natomiast bank w zamian za to oferuje nam profit w postaci oprocentowania. Oprocentowanie mówi nam ile potencjalnie na lokacie zarobimy – specjalnie używamy sformułowania potencjalnie, bo gdy kalkulujemy nasz zysk musimy uwzględnić podatek od dochodów kapitałowych zwany podatkiem belki oraz aktualną stopę inflacji. Lokata bankowa pozwoli państwu zaoszczędzić dodatkowe pieniądze i zrealizować plany. Lokatę taką możemy założyć bardzo łatwo, czasem wystarczy jedynie dostęp do Internetu i komputer.

 

Przygotowaliśmy poniżej zestawienie najciekawszych, naszym zdaniem, lokat miesięcznych:

 

Lokata na dobry początek w Idea Bank – po raz kolejny Idea Bank jest na czele rankingu jeśli chodzi o lokaty krótkoterminowe. Na tej lokacie możemy uzyskać oprocentowanie w wysokości nawet 7,5% w skali roku. Kwota, jaką możemy na niej złożyć musi mieścić się w przedziale 1000 zł – 50 000 zł. Lokatę możemy założyć przez Internet.

 

Lokata bezkarna w BGŻOptima – oprocentowanie w tym wypadku wyniesie 6%. Kwota, jaką można zdeponować na lokacie musi się mieścić w przedziale 1000 zł – 20 000 zł.

 

Lokata spinająca w PBP – Polski Bank Przedsiębiorczości, który niedawno wkroczył na rynek klientów detalicznych utrzymuje w swojej ofercie ciekawą lokatę spinającą. Pozwala nam ona liczyć na zysk w wysokości 4,90% w skali roku.

 

Poza podium nie dało się umieścić jednej lokaty. Kilka banków proponuje bowiem bardzo podobne produkty. Dla przykładu: Eurobank oferuje lokatę internetową oprocentowaną na 4,15% w skali roku, a Alior Sync maksymalnie 4,20%.

 

Styczeń jest dobrym miesiącem, by rozpocząć oszczędzanie. Nasi eksperci polecają przede wszystkim lokatę w Idea Banku, która zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji. Jeśli jednak ktoś pragnie założyć lokatę w innym banku to też na pewno znajdzie ciekawą ofertę.

 

www.rankinglokat.net – więcej informacji o lokatach bankowych i innych produktach oszczędnościowych.