www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Pierwszy koncert promocyjny Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy

8.01.2013 r.

Prezydent Wałbrzycha zaprasza na cykl koncertów muzyki kameralnej. Pierwszy z nich odbędzie się 13 stycznia 2013 r. (niedziela) o godz. 18.00 w Zespole Szkół Muzycznych, ul. S. Moniuszki 41 w Wałbrzychu. Wstęp na koncert bezpłatny.

 

 

W związku z przypadającą w 2013 roku X, jubileuszową edycją Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy, w I połowie 2013 r. odbędą się trzy koncerty promocyjne, na których wystąpią artyści związani z Festiwalem oraz Wałbrzychem.

 

 

Na pierwszym z cyklu koncertów wystąpi Erato Trio –zespół kameralny założony przez studentów uczestniczących w poprzednich edycjach Festiwalu: Bartosza Bobera (skrzypce) oraz Grzegorza Skrobińskiego (fortepian). Na wiolonczeli towarzyszyć im będzie Robert Dacko. W programie znajdą się utwory Felixa Mendelssohna –Bartholdy, Dymitra Szostakowicza oraz Ludwika van Beethovena.

 

Kolejne koncerty odbędą się 10 marca oraz 30 czerwca br. w Sali Witrażowej w wałbrzyskim Ratuszu. Wystąpią kolejno; Kwartet smyczkowy im. Księżnej Daisy oraz Duet Maria Ołdak (skrzypce) i Malwina Lipiec (harfa).

 

 

Organizatorami X Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki Ensemble im. Księżnej Daisy są: Miasto Wałbrzych, Zamek Książ Sp.zo.o. oraz Wałbrzyski Ośrodek Kultury.

 

 

Festiwal odbędzie się w dniach 21.08-01.09.2013 r na Zamku Książ.