www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

W Świebodzicach nie mają czym wywozić śmieci

20.12.2012 r.

Świebodzice mają poważny problem. 19 grudnia przed południem, na trasie wylotowej w kierunku Strzegomia doszło do poważnego wypadku. Osobowy citroen zderzył się czołowo z autem do wywożenia śmieci, należącym do Zakładu Gospodarki Komunalnej. Kierująca nim kobieta najprawdopodobniej jechała za szybko, złapała pobocze, a następnie wpadła w poślizg i zjechała na przeciwległy pas, uderzając w nadjeżdżającą ciężarówkę-kontener, służącą do selektywnej zbiórki odpadów. Jej kierowca do ostatniej chwili próbował uniknąć zderzenia, w rezultacie znalazł się w rowie.

 

 

Auto nadaje się do kasacji, to dla nas ogromna strata bo samochód był nowy, zaledwie 4-letni – mówi Kacper Nogajczyk, dyrektor ZGK. – Służył do selektywnej zbiórki śmieci, a ta od stycznia będzie wzmożona ze względu na nowe przepisy. Mamy w tej chwili poważny kłopot.

Samochód ZGK został nieodwracalnie uszkodzony – wyrwany silnik, urwane jedno koło, skrzywiona rama, dlatego nic się już nie da z maszyną zrobić. Samochód miał zaledwie 4 lata, był więc prawie nowy. Zakup kolejnego, nowego pojazdu, to dziś wydatek rzędu 400 tys. zł. Kwota z ubezpieczenia nawet w połowie nie będzie w stanie pokryć tak pilnego wydatku.