www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Boguszów-Gorce: Sztab WOŚP działa pełną parą!

19.12.2012 r.

Działania na rzecz akcji Boguszów-Gorce z WOŚP pełną parą trwają już od kilku tygodni. Boguszowski sztab WOŚP jako jeden z pierwszych w regionie, bo już na początku listopada, z powodzeniem dokonał wszystkich formalności związanych z rejestracją wolontariuszy oraz uzyskaniem pozwoleń, by działać na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Do współpracy zgłosiło się też wiele osób chętnych wspomóc WOŚP – ofiarodawców, a także artystów, którzy swoimi występami uatrakcyjnią akcję charytatywną.

Wzorem lat ubiegłych siedziba sztabu liczącego sobie 50 wolontariuszy mieści się w gorcowskiej bibliotece, a organizatorem akcji jest Miejska Biblioteka Publiczna–Centrum Kultury we współpracy z Zespołem Szkół Samorządowych oraz Zespołem Szkolno-Przedszkolnym.

 

Specjalnie dla mieszkańców Boguszowa-Gorc organizatorzy przygotowują dwie imprezy charytatywne: 12 stycznia 2013 r. w Centrum Kultury w Boguszowie oraz Finał akcji 13 stycznia 2013 r. w bibliotece w Gorcach. W programie nie zabraknie dobrej muzyki, pokazów cyrkowych, profesjonalnych popisów tanecznych oraz fajerwerków czyli tzw. Światełka do Nieba. Do kwesty przygotowanych jest już 50 wolontariuszy, którzy zaopatrzeni w puszki kwestatorskie, identyfikatory i wielkie serce dnia 13 stycznia wyruszą w miasto by jak cała Polska kwestować na rzecz ratowania życia dzieci oraz godnej opieki medycznej seniorów.

Więcej szczegółów dotyczących programu oraz imprez charytatywnych na plakatach już wkrótce.