www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Bezpiecznie ze Strażą Graniczną [foto]

14.12.2012 r.

Tym razem wyjątkowo we wtorek 11 grudnia w Publicznym Gimnazjum nr 3 im. Józefa Wybickiego w Wałbrzychu odbyło się spotkanie w ramach programu profilaktycznego „Bezpieczne Piątki” realizowanego przez Szkolną Formację Obrony Cywilnej pod opieką Pana Szczepana Dębowskiego. Gośćmi spotkania byli funkcjonariusze Straży Granicznej Grupy Zamiejscowej w Wałbrzychu Placówki SG w Jeleniej Górze chor. Damian Trybus i sierż. sztab. Marcin Graczyk.

 

 

Prowadzący przedstawili podstawowe zadania SG związane z ochroną granicy państwowej, kontrolą ruchu granicznego i szeroko pojętego wewnętrznego bezpieczeństwa. Prelekcja urozmaicona była poprzez prezentację multimedialną pn. „20 lat w służbie ochrony granic – Straż Graniczna – Bezpieczna Polska – Bezpieczna Europa” gdzie poruszane były zagadnienia tematyczne dotyczące: historii, formacji, granicy, poradników, technik specjalnych. Dopełnieniem prezentacji multimedialnej były krótkie filmiki dokumentujące działania SG w określonych sytuacjach – przemyt, plantacja marihuany.

 

Funkcjonariusze przywieźli ze sobą i zaprezentowali również szereg elementów wyposażenia stosowanego na co dzień w pracy, należały do nich m. in. urządzenia do kontroli radiometrycznej, urządzenia termowizyjne i noktowizyjne, urządzenia do kontroli autentyczności, dokumentów rejestracji, wizualizacji i dokumentowania fałszerstw, ręczne wykrywacze metalu.

 

 

Na koniec spotkania uczniowie mieli możliwość bezpośredniego kontaktu z przywiezionymi ciekawostkami a niektórzy nawet zdecydowali się również na pobranie odcisków linii papilarnych i ich techniczne udokumentowanie przez funkcjonariuszy SG.

Informacja nadesłana – zapraszamy do kontaktu po adresem biuro(at)nasz.walbrzych.pl