www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Już w marcu 30 nowych autobusów na ulicach

13.12.2012 r.

Wkrótce na ulicach Wałbrzycha pojawią się kolejne autobusy marki Solaris. Zgodnie z podpisanym kontraktem, producent z Bolechowa dostarczy łącznie ponad 30 pojazdów.

 

 

Zamawiającym jest Śląskie Konsorcjum Autobusowe, które na mocy decyzji Zarządu Dróg Komunikacji i Utrzymania Miasta w Wałbrzychu wygrało przetarg na 10-letnie świadczenie usług przewozowych w mieście. Konsorcjum zamówiło w firmie Solaris modele: Alpino 8,9 LE, Urbino 12 oraz przegubowe Urbino 18. Zakończenie dostaw pojazdów przewidziane jest na połowę marca 2013 r.

 

 

– Decyzję o zakupie autobusów wyprodukowanych w Państwa Firmie podjęliśmy jednogłośnie w ramach uczestników naszego Śląskiego Konsorcjum Autobusowego, skupiającego sześć firm prywatnych działających na obszarze Województwa Śląskiego, powiedział Benedykt Nowak, Lider Konsorcjum.”

 

 

Niskopodłogowe autobusy marki Solaris są już dobrze znane mieszkańcom naszego miasta. W połowie bieżącego roku, dzięki dofinansowaniu z Funduszy Unijnych miasto zakupiło 17 szt. modeli Urbino 12 oraz 3 szt. Urbino 18.