www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Miliony z ministerstwa dla Aqua-Zdroju

10.12.2012 r.

Sześć i pół miliona złotych dofinansowania otrzyma od Ministerstwa Sportu i Turystyki Aqua-Zdrój. Umowa została podpisana w ubiegłym tygodniu.

Zaledwie kilka dni temu podpisano w Warszawie umowę, dzięki której największa w Wałbrzychu inwestycja otrzyma 6,5 miliona złotych. W pozyskanie funduszy angażowali się osobiście prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej oraz poseł na Sejm Agnieszka Kołacz-Leszczyńska.

– Władze spółki Aqua-Zdrój umowę z MSiT podpisały zaledwie kilka dni temu, ale o dofinansowanie staraliśmy się od dłuższego czasu. Już w czerwcu dowiedzieliśmy się, że nasze przedsięwzięcie zakwalifikowało się do programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu na 2012 rok. W ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej zaplanowano dla nas aż 6,5 miliona złotych dofinansowania – mówi prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemej.

 

Wałbrzyska inwestycja została wpisana na listę obiektów o szczególnym znaczeniu dla sportu co pozwoliło ubiegać się dotację z MSiT.

– Dzięki współpracy z Polskim Związkiem Koszykówki MSiT uznało Aqua-Zdrój jako obiekt strategiczny dla polskiego sportu, bo obok funkcji rekreacyjnej będzie on spełniał też wymagania profesjonalnych sportowców – uzupełnia Roman Szełemej.

Pieniądze zostaną przekazane w dwóch transzach. Pierwsza w wysokości sześciu milionów złotych będzie do wykorzystania już w tym roku, pozostałe pół miliona w przyszłym. Środki pozyskane z Ministerstwa Sportu i Turystyki inwestor może przeznaczyć jedynie na ściśle określone cele.

– W praktyce oznacza to, że pieniądze zostaną nam przekazane w formie refundacji za zapłacone już faktury za budowę hali sportowej – wyjaśnia Bogdan Stanek, prezes Aqua-Zdrój.

To już kolejne środki zewnętrzne pozyskane na dofinansowanie budowy. – Cieszę się, że możemy pochwalić się kolejnym sukcesem. Razem ze środkami z RPO, w udało nam się pozyskać już blisko 15 milionów złotych – kończy Roman Szełemej.

Obecnie na budowie Aqua-Zdrój prowadzone są m.in. prace nad uruchomieniem centrali wentylacyjnej, doprowadzeniem elektryczności i wentylacji na basenie i hali sportowej.