www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Rozstrzygnięcie konkursu ‚Posprzątaj po moim psie’

6.12.2012 r.

5 grudnia 2012 r. w Sali Witrażowej w Ratuszu odbyła się uroczystość wręczenia nagród dla dzieci i uczniów, którzy wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Posprzątaj po mnie – nie rób mi obciachu”, stanowiącym uzupełnienie rozpoczętej, pod tą samą nazwą, akcji Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu oraz Zarządu Dróg, Komunikacji i Utrzymania Miasta.

 

 

 

– Konkurs był adresowany do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z Wałbrzycha, a jego celem było propagowanie wśród dzieci i uczniów postawy sprzątania nieczystości po swoim pupilu oraz popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach, związanych z pozostawianiem na chodnikach i trawnikach nieczystości po zwierzęciu. – mówi Michał Niewiadomski z Biura Edukacji Urzędu Miejskiego, koordynator konkursu.

 

 

W ramach konkursu wpłynęło ponad 130 prac plastycznych, z których komisja konkursowa, powołana przez Prezydenta Miasta Wałbrzycha, wyłoniła najlepsze, w kategoriach wiekowych:

 

przedszkolaki (I miejsce: Hanna Żmuda z Niepublicznego Przedszkola „Wiolinka”; II miejsce: Maja Przysucha z Niepublicznego Przedszkola Językowego „Michałek”; III miejsce: Sandra Krawczyk z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2),

klasy I-III szkół podstawowych (I miejsce: Eryk Lewandowski z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10; II miejsce: Mateusz Iwaszkiewicz z Zespołu Szkół Muzycznych; III miejsce: Aleksandra Sznel z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 23),

klasy IV-VI szkół podstawowych (I miejsce: Weronika Prussak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2; II miejsce: Amelia Wierzbowska z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 37; III miejsce: Nikola Gębska, Emilia Czoch i Wiktoria Tomkiewicz z Publicznej Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 10),

gimnazjaliści (I miejsce: Klaudia Szerel z Publicznego Gimnazjum nr 4 i Marcin Dereń z Publicznego Gimnazjum Sportowego nr 11; II miejsce: Weronika Żuchowska z Publicznego Gimnazjum nr 4; III miejsce: Maria Kopytko z Zespołu Szkół Muzycznych).

 

 

 

Ponadto komisja konkursowa zadecydowała o przyznaniu wyróżnień oraz nagród pocieszenia. W efekcie każde dziecko i uczeń, którzy wzięli udział w konkursie, otrzymali nagrody.

 

 

 

Najlepsze prace są obecnie prezentowane w Ratuszu, a następnie trafią na wystawę do filii Biblioteki na Piaskowej Górze i do wałbrzyskich szkół.