www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Sukces Biegu Na Wielką Sowę

4.12.2012 r.

Ogromny sukces odnieśli organizatorzy tegorocznego „3. Biegu Na Wielką Sowę” czyli Centrum Kultury i USKS Gminy Nowa Ruda, rozegranego 19 sierpnia 2012 roku pod patronatem honorowym Wójta Sławomira Karwowskiego. Co roku największy portal informacyjny dla biegaczy górskich (BiegiGorskie.pl) organizuje plebiscyt na najlepsze biegi górskie w kraju. Udział w głosowaniu mogą brać tylko i wyłącznie zawodnicy, biorący udział w poszczególnych zmaganiach. W sezonie 2012 do rywalizacji o miano „Najlepszego biegu alpejskiego” (jest to tzw. bieg pod górę) przystąpili organizatorzy 31 tego typu imprez z terenu całej Polski. Wśród nich pojawiły się zawody rozgrywane w tak znanych miejscowościach jak m.in. Żywiec, Szczyrk, Międzygórze, Zakopane, Karpacz czy Wisła. Głosowanie trwało do 30 listopada b.r. Miło nam poinformować, że głosami sportowców, którzy docenili zarówno poziom organizacyjny jak i walory krajobrazowe, drugie miejsce w skali ogólnopolskiej i zaszczytny tytuł „Srebrnej Kozicy” zdobył rozgrywany w Ludwikowicach Kłodzkich i Sokolcu „3. Bieg Na Wielką Sowę”. „Złotą Kozicę” otrzymał „Tatrzański Bieg Pod Górę”, z metą na Kasprowym Wierchu.

 

Warto dodać, że plebiscyt rozgrywany był w trzech kategoriach biegowych: wspomniany już „bieg alpejski” (tylko pod górę), „bieg anglosaski” (góra – dół) oraz „bieg na długim dystansie” (od półmaratonu wzwyż). Łącznie w trzech kategoriach rywalizowało niemal 70 biegów, spośród których „3. Bieg Na Wielką Sowę” uplasował się na 3. miejscu w klasyfikacji open! Dzięki zajęciu miejsca na podium, bieg ten otrzymał kategorię M, co oznacza, iż w 2013 roku zawodnicy biorący w nim udział będą mogli zdobyć dużą ilość punktów indywidualnych,.

Przypominamy, że w tym roku na starcie „3. Biegu Na Wielką Sowę” stawiło się 200 zawodników i zawodniczek, w tym reprezentanci m.in. Kenii, Białorusi, Czech. Ten niebywały sukces jest nie tylko ogromnym wyróżnieniem i nobilitacją dla organizatorów, ale także szansą na rozwój zarówno samej imprezy jak i rekreacji oraz turystyki w Górach Sowich. Po więcej informacji o biegu i plebiscycie zapraszamy na stronę www.bieg.wielkasowa.net oraz na portal www.biegigorskie.pl