www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Ukradł kabel, wzrasta przestępczość

30.11.2012 r.

Do 8 lat więzienia grozi 20-letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, za kradzież kabla telekomunikacyjnego. Do zdarzenia doszło przy ul. Niepodległości. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się jeszcze do 7 kradzieży kabla na szkodę Polskich Kolei Państwowych. Starty oszacowano na 20 tysięcy złotych.

W ostatnich tygodniach na terenie Wałbrzycha wzrosła liczba napadów i kradzieży. Sytuacja jest tak poważna, że w komendzie powstał specjalny zespól który ma ograniczyć te przestępstwa. O pomoc policjanci zwrócili się nawet do diecezji świdnickiej.

 

 

Po jednej z najbliższych niedzielnych mszy, we wszystkich kościołach diecezji ma zostać odczytany apel policji. Będzie on zawierał podstawowe wskazówki, co należy zrobić, by uniknąć niebezpiecznych sytuacji oraz jakie podjąć działania, kiedy padniemy ofiarą przestępstwa. Apel skierowany jest przede wszystkim do kobiet, dzieci i młodzieży oraz osób starszych, bo to oni najczęściej są ofiarami. Policja zapowiada także zwiększenie liczby patroli w najbardziej niebezpiecznych rejonach Wałbrzycha. Więcej na ten temat znajdziecie w portalu naszemiasto.pl