www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Budowa boiska w Szczawnie-Zdroju ukończona

27.11.2012 r.

Szczęśliwie dobiegły końca prace budowlane na terenie kompleksu sportowego położonego przy ul. Topolowej 5 w Szczawnie-Zdroju. Problemy z pierwszym wykonawcą, który nie wywiązał się z umowy spowodowały znaczne opóźnienia w realizacji prac i w związku z tym Gmina musiała ogłosić dodatkowy przetarg na dokończenie budowy boiska i infrastruktury lekkoatletycznej.

Prace trwały około cztery miesiące. W rezultacie w ramach kompleksu powstało boisko z trawy naturalnej do piłki nożnej oraz infrastruktura lekkoatletyczna: 4-torowa bieżnia do biegu na 60 m i skocznia do skoku w dal. Nowe obiekty dopełniły powstały w 2010 roku kompleks boisk sportowych wybudowany w ramach programu „Moje Boisko – ORLIK 2012”. Wówczas to powstało boisko piłkarskie o nawierzchni z trawy syntetycznej i boisko wielofunkcyjne do koszykówki i siatkówki o nawierzchni poliuretanowej, a także zbudowany został dodatkowy budynek szatniowo-sanitarny. Cały kompleks został ogrodzony i oświetlony oraz wyposażony w ławki i trybuny na 100 miejsc. Całość prac kosztowała ponad 2,5 mln zł przy dofinansowaniu w wysokości 666 tys. zł w ramach programu „Moje Boisko – ORLIK 2012”.

Nowy obiekt sportowy z uwagi na różnorodność i atrakcyjność cieszy się ogromnym zainteresowaniem i z pewnością zachęci do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu również tych mieszkańców, którzy dotąd nie oddawali się tego rodzaju rekreacji.

info i fotki: UM Szczawno-Zdrój