www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Górnik wygrywa w sparingu z Homlem na koniec rundy jesiennej

24.11.2012 r.

Dwa oblicza miał dzisiejszy mecz sparingowy z drużyną FK Homel rozegrany na bocznym boisku stadionu przy ulicy Ratuszowej. W pierwszej połowie trener Bubnowicz dał pograć kilku utalentowanym juniorom, między innymi Michałowi Bartkowiakowi oraz Sebastianowi Surmajowi. Mimo, że na boisku znajdowało się niezbyt zgrane zestawienie graczy to stawiali oni dość zdecydowany opór Białorusinom. Zbyt wielu akcji podbramkowych w tej odsłonie nie było i do przerwy mieliśmy wynik 0:0. Po przerwie zagraliśmy już niemal najsilniejszym składem i ta zmiana była widoczna na boisku. Już kilka minut po zmianie stron zdobyliśmy bramkę z rzutu karnego, o której można powiedzieć, że ustawiła losy spotkania. Egzekutorem był Dawid Kubowicz, który jednak kolejnego rzutu karnego po faulu na Marcinie Morawskim nie wykorzystał. W 77′ minucie precyzyjnym strzałem sprzed pola karnego wynik na 2:0 podwyższył Adrian Sobczyk. Trzy minuty później trzecią bramkę strzelił Daniel Zinke.

 

 

Górnik Wałbrzych – FK Homel 3:0 (0:0)

 

Bramki: Kubowicz (52 – karny), 2:0 Sobczyk (77), 3:0 Zinke (80)

 

Górnik (I połowa): Jarosiński – Surmaj, Kubowicz, Wojtarowicz, Łaski, Polak, Orzech, Chajewski, Moszyk, Sobczyk, Bartkowiak.

 

Górnik (II połowa): Jaroszewski – D. Michalak, Łaski, Wojtarowicz, Kubowicz, Zieliński, Wepa, Morawski, Sawicki, Moszyk (Sobczyk), Zinke.