www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wkrótce wiadukt w Boguszowie-Gorcach będzie przejezdny

22.11.2012 r.

Mieszkańcy Boguszowa-Gorc mogą odetchnąć z ulgą: od 1 grudnia skończą się uciążliwe objazdy remontowanego wiaduktu przy ul. Kosteckiego. Prace nabrały tempa, dzięki błyskawicznej reakcji Starostwa Powiatowego na brak kompetencji poprzedniego wykonawcy.

Przypomnijmy, poprzedni wykonawca z Włocławka, który zobowiązał się do remontu wiaduktu i rozpoczął prace na początku września, porzucił plac budowy.

– Wykonawca wykazał się brakiem potencjału osobowo technicznego, jak i brakiem odpowiedniego zabezpieczenia finansowego na prowadzenie tego zadania – wyjaśnia Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego dodając, iż fakt zaprzestania prac i zerwania umowy może świadczyć o tym, iż wykonawca, już z chwilą przystąpienia do procedury przetargu jak i podpisania umowy, nie miał zamiaru wykonać pełnego zakresu prac.

 

W związku z zaistniałą nadzwyczajną sytuacją, Starostwo Powiatowe przede wszystkim zabezpieczyło obiekt (czego nie dokonał wykonawca) oraz uruchomiło dodatkowe środki finansowe, jak i w przyspieszonym trybie ogłosiło kolejny przetarg stawiając kolejnemu wykonawcy zasadniczy warunek: wiadukt powinien być przejezdny do końca roku.

Wyłoniony nowy wykonawca Zakład Inżynierii Lądowo – Wodnej „JAZ” z Kunic, już zakończył prace betoniarskie na płycie wiaduktu. Obecnie trwają prace na płytach przejściowych wiaduktu oraz roboty związane z dodatkowym zabezpieczeniem na czas dopuszczenia do przejezdności po obiekcie. – Jesteśmy zadowoleni z realizacji I etapu remontu wiaduktu przez Zakład Inżynierii Lądowo – Wodnej ,,JAZ” z Kunic.

Planujemy, że wiadukt będzie przejezdny od 1 grudnia – wyjaśnia Andrzej Lipiński Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Całość remontu, którego efektem ma być m.in. wydzielenie bezpiecznego traktu dla pieszych, wykonanie nawierzchni z betonu asfaltowego i montaż bariero-poręczy, zakończy się w czerwcu 2013 roku. Koszt prac to 600 000 zł.