www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Szachy Pogranicza

21.11.2012 r.

W ubiegły weekend w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbył się turniej „Szachy Pogranicza”. To pierwszy taki turniej szachowy w Wałbrzychu. Wzięło w nim udział 40 zawodników z Polski i Czech. W ramach spotkania rozegrano dwa turnieje: 17 listopada – Turniej Szachów Szybkich, w którym zawodnicy rozegrali 9 rund, a 18 listopada Turniej szachów błyskawicznych w którym rozegrano 13 rund.

 

Zwycięzcami w poszczególnych klasyfikacjach zostali:

 

 

Najlepsi juniorzy (klasyfikacja rankingowa):

 

 

 

17.11.2012

 

1. Kozusek Daniel – Rychnov nad Kněžnou – 1927

 

2. Sevcik Radek – Rychnov nad Kněžnou – 1837

 

 

 

18.11.2012

 

1. Kožúšek Daniel – Rychnov nad Kněžnou – 2013

 

2. Bolockin Martin – Rychnov nad Kněžnou – 1601

 

 

 

 

 

Najlepsze kobiety (klasyfikacja rankingowa):

 

 

 

17.11.2012

 

1. Rychlik Hanna – Wałbrzych – 2055

 

2. Walczak Teresa – Wałbrzych – 1276

 

 

 

18.11.2012

 

1. Rychlik Hanna – Wałbrzych – 1959

 

2. Walczak Teresa – Wałbrzych – 1067

 

 

 

 

 

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji osiągniętego rankingu poturniejowego:

 

 

 

17.11.2012

 

1. Kowalczyk Paweł – Wałbrzych – 2727

 

2. Szewczyk Jacek – Wałbrzych – 2264

 

3. Kowalczuk Wojciech – Wałbrzych – 2231

 

 

 

18.11.2012

 

1. Kowalczyk Paweł – Wałbrzych – 2424

 

2. Čechura Petr – Rychnov nad Kněžnou – 2231

 

3. Rychlik Piotr – Wałbrzych – 2195

 

 

 

 

 

Najlepsi zawodnicy w klasyfikacji zdobytych punktów:

 

 

 

17.11.2012

 

1. Kujawa Ryszard – Wałbrzych – 8,0 pkt.

 

2. Klebański Jan – Wałbrzych – 7,0 pkt.

 

3. Zieliński Zbigniew – Wałbrzych – 6,5 pkt.

 

4. Vágner Patrik – Rychnov nad Kněžnou – 6,5 pkt.

 

 

 

18.11.2012

 

1. Sevcik Radek – Rychnov nad Kněžnou – 10,5 pkt.

 

2. Kosek Tomas – Rychnov nad Kněžnou – 8,5 pkt.

 

3. Jeske Jerzy – Wałbrzych – 8,0 pkt.

 

4. Kožúšek Slawomir – Rychnov nad Kněžnou – 8,0 pkt.

 

 

 

Sędziowie:

 

Stefan Hałubek – sędzia klasy: Arbiter FIDE

Kazimierz Bieliński – sędzia klasy III

Franciszek Jankowski – sędzia klasy FIDE