www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Owocny weekend Straży Granicznej

19.11.2012 r.

Prawie 50.000 zł to wartość tytoniu i papierosów, które zostały zatrzymane w miniony weekend podczas wspólnych działań funkcjonariuszy Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej i Izby Celnej we Wrocławiu.

W Wałbrzychu podczas kontroli Opla Astry mundurowi z Placówki SG w Jeleniej Górze ujawnili 18 kg pociętego tytoniu zapakowanego i przygotowanego już do sprzedaży. W mieszkaniu kierującego autem, 31-letniego wałbrzyszanina znaleziono kolejne 42 kg liści oraz gotowej krajanki tytoniowej. Zabezpieczono również maszynę służącą do cięcia liści. Łączna szacunkowa wartość zatrzymanych rzeczy wyniosła ponad 30 tysięcy złotych.

 

Z kolei działania funkcjonariuszy z Placówki SG we Wrocławiu – Strachowicach, doprowadziły do ujawnienia 33.400 sztuk papierosów z ukraińskimi i białoruskimi znakami akcyzy skarbowej. Tym razem nielegalnym procederem parał się mieszkaniec Strzelina, u którego w mieszkaniu zabezpieczono również krajankę tytoniową a wszystko na kwotę 17.347 zł. Do próby przemytu doszło również podczas odprawy bagażowej we wrocławskim porcie lotniczym. Funkcjonariusze odebrali tytoń, z którym dwójka ob. RP próbowała udać się Anglii (wartość ponad 800 zł.)

 

 

Wszystkie zabezpieczone towary zamiast na nielegalny rynek trafiły do magazynów Izby Celnej we Wrocławiu a wobec ww. osób zostanie wszczęte postępowanie karno-skarbowe.