www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

FashionTV Model Search [foto]

16.11.2012 r.

Kolejna odsłona konkursu LG FashionTV Model Search już za nami. 10 listopada w Centrum Handlowo- Rozrywkowym Victoria w Wałbrzychu jury wyłoniło trzech finalistów, którzy w finale ogólnopolskim konkursu będą rywalizować ze zwycięzcami pozostałych edycji lokalnych, walcząc o liczne nagrody. Dla zwycięzców przewidziano między innymi: udział w Paris Fashion Week, sesję zdjęciową dla magazynu Viva!Moda, kontrakt z Agencją Orange Models oraz promocję na antenie FashionTV. Jury zakwalifikowało do finału Aleksandrę Borowiec, Paulę Paradysz i Pawła Czernieckiego.

 

 

Centrum Handlowo- Rozrywkowe Victoria było trzynastą z kolei galerią, w której odbył się casting w ramach I ogólnopolskiego konkursu LG FashionTV Model Search. W godzinach przedpołudniowych trwał pre-casting. Dla większości z uczestników wydarzenia był to pierwszy kontakt z profesjonalistami oceniającymi ich predyspozycje do pracy w modelingu.

 

Skąd dowiedziałaś się o castingu? „O konkursie dowiedziałam się od mamy, która pracuje w Hotelu Arkadia. A los chciał, że pracownicy FashionTV zatrzymali się akurat w tym hotelu. Po rozmowie z nimi, mama powiedziała mi, że mam dobre warunki na modelkę, więc postanowiłam spróbować! I udało się!”– powiedziała Aleksandra Borowiec, finalistka LG FashionTV Model Serach w Wałbrzychu.

 

 

Tuż po zakończeniu castingu rozpoczęły się oficjalne przygotowania piętnastu kandydatów zakwalifikowanych do konkursowej części wydarzenia. Nauką chodzenia po wybiegu zajął się Janusz Sabaj, która jest znanym autorem choreografii pokazów. W trakcie gdy jedna grupa poznawała tajniki poruszania się po wybiegu, pozostali uczestnicy zostali oddani pod opiekę profesjonalistów z salonu fryzur „U Rudej” oraz wizażystek marki Chili.

Przed początkującymi modelami postawiono trudne zadanie. W ramach konkursu mieli wziąć udział w pokazach mody (zaprezentowano kolekcje Cubus, Mohito oraz Pierre-Cardin) oraz uczestniczyć w reklamowej sesji zdjęciowej z pralką Big In z innowacyjną technologią 6Motion w roli rekwizytu. Sesja ta była jednocześnie była konkursem dla młodych utalentowanych fotografów.

 

 

Zmagania uczestników obserwowało jury w składzie: Sylwia Kasprzak- Ryczkowska- Fashion TV, Aldona Filipkowska z salonu fryzjerskiego „U Rudej”, Ireneusz Kaganiuk Okręgowy Manager Sprzedaży firmy Deichmann, Dariusz Lisowski- LG Electronics Polska oraz blogerki Dominika Kłos i Martyna Gajdzińska-Gawonicz.

 

 

 

Do ogólnopolskiego finału konkursu LG FashionTV Model Search zakwalifikowali się: Aleksandra Borowiec, Paula Paradysz oraz Pawel Czerniecki. Będą oni rywalizować 31 stycznia 2013 z laureatami innych regionalnych edycji, odbywających się do grudnia w różnych galeriach handlowych na terenie całego kraju.