www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Sonda miejska II etap – co powstanie na Podzamczu?

15.11.2012 r.

Już jutro, 16 listopada, rozpocznie się drugi etap sondy miejskiej nt. zagospodarowania budynku po liceum nr 5 na Podzamczu. W największych centrach handlowych Auchan i Tesco oraz na facebooku każdy będzie mógł wyrazić swoją opinię.

Urząd Miejski w Wałbrzychu wraz z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową przygotował pierwszą sondę miejską w Wałbrzychu. 10 listopada studenci PWSZ przeprowadzili ankietę wśród mieszkańców Podzmacza. Główne pytanie dotyczyło zagospodarowania drugiej części budynku po byłym liceum nr 5, który znajduje się na ul. Kasztelańskiej. Cześć tego budynku została już zagospodarowana przez Gminę Wałbrzych. Powstał tam bezpłatny Integracyjny Żłobek Samorządowy dla grupy 75 dzieci.

 

 

Ponad 300 mieszkańców przedstawiło swoje propozycje. Te najchętniej wskazywane to: Centrum Edukacyjno-Kulturalne , z funkcją biblioteki, multimediami i klubem seniora; kolejne to przedszkole i ośrodek pomocy dla osób starszych. Teraz pozostali mieszkańcy miasta będą mogli wybrać spośród tych odpowiedzi i zdecydować co powstanie w budynku po 5 liceum. Prezydent Roman Szełemej zapowiedział, że wpisze ten pomysł do budżety na 2013r.

 

– W największych centrach handlowych tj. w Centrum Handlowym Auchan oraz w Tesco w godzinach od 16.00 – 21.00 można w prosty sposób zagłosować. Wybieramy kartkę

z kolorem przypisanym do danego wariantu i wrzucamy ją do urny – mówi Anna Żabska z Urzędu Miejskiego w Wałbrzychu. Dodatkowo od jutra, przez cały weekend , można wziąć udział w sondzie na facebooku (Wałbrzych Moje Miasto).

– Liczymy, że akcja przyczyni się do wzrostu świadomości społecznej, a także stanie się podstawą do aktywnego współdecydowania mieszkańców o miejskich inwestycjach – mówi Prezydent Wałbrzycha.