www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Weekend w TLiA

2.10.2012 r.

W najbliższą sobotę, 6 października zespół Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu zaprezentuje spektakl „Ferdynand Wspaniały” w Wiedniu podczas 21. Dni Polskich w Austrii. Naszych widzów zapraszamy w niedzielę, 7 października o godz. 12.30 na Małą Scenę Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu – przemienioną w pracownię rzeźbiarską, w której na naszych oczach ożyją rzeźby, tworzone przez aktorów. Spotkamy tu: dwoje młodych rzeźbiarzy – powściągliwą kobietę i mężczyznę o wybujałej wyobraźni, elektryka Czesława Cygę, którego pasją jest pisanie bajek, spragnionego wiedzy i życiowych mądrości Hipopotama oraz Księżyc, Jeziorko, Myszkę i Ptaka, którzy kłócą się, kto z nich jest największy.

 

 

Interaktywny spektakl, podczas którego aktorzy inscenizują „tu i teraz” sekwencje bajkowe z różnych stron świata, łączy walory artystyczne z edukacyjnymi. Uczy dzieci rozmawiać, zadawać pytania i próbować na nie odpowiedzieć. Uzmysławia, jak ważne jest to, kim jesteśmy, a nie, jak wyglądamy. Poucza, że dzieci, także te najmniejsze, mogą mieć własne zdanie, własne myślenie i w ten sposób pozytywnie wpływać na poczucie własnej wartości oraz kontakt ze światem.

 

Naturalna, ascetyczna scenografia autorstwa Jana Polívki, oddająca klimat pracowni rzeźbiarskiej, oraz muzyka tworzona przez aktorów na żywo sprawiają, że spektakl staje się czymś na miarę eksperymentu scenicznego.

 

Spektakl powstał w koprodukcji z Wydziałem Reżyserii PWST w Krakowie (Wydział Zamiejscowy we Wrocławiu) jako dyplom Joanny Gerigk.