www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

W DUW o imprezach masowych

13.11.2012 r.

Dziś w Dolnośląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie zespołu ds. Organizacji Imprez Masowych. W spotkaniu prowadzonym przez Wicewojewodę Dolnośląskiego Panią Ewę Mańkowską uczestniczyli przedstawiciele piłkarskich klubów z regionu województwa, władze miast i przedstawiciele służb mundurowych: Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei.

W trakcie obrad omówiono sportowe imprezy masowe zorganizowane w ostatnim tygodniu na terenie Województwa Dolnośląskiego. Szczegółowo przeanalizowano organizację meczów piłkarskich na różnych szczeblach rozgrywkowych, jak również zabezpieczenie przejazdów kibiców w związku z rozgrywkami. Tematem rozmowy były również przygotowania do kolejnych meczów organizowanych w naszym regionie, ze szczególnym uwzględnieniem spotkań o tzw. „podwyższonym ryzyku”.

 

Pod koniec spotkania Wicewojewoda Dolnośląski oraz dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego przedstawili członkom zespołu wnioski dotyczące organizacji imprez masowych jakie wyciągnięto podczas „Narady Wojewodów” zorganizowanej w Kielcach.