Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Calisia – Górnik 1:1

12.11.2012 r.

W ostatnich sekundach daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo w Kaliszu prowadząc od 70′ minuty 1:0 i mając przewagę dwóch zawodników. Rażąca nieskuteczność naszych ataków w końcówce meczu zaowocowała podziałem punktów. Ostatnia akcja meczu po raz kolejny w tym sezonie odebrała nam nadzieję na korzystniejszy wynik.

Pierwsza połowa była bezpłciowa i nie dostarczyła widzom należytych emocji. Na boisku wiało nudą i właściwie nie było niemal wcale akcji podbramkowych, może poza tą z 30′ minuty, kiedy to pole karne rywali spenetrował Daniel Zinke, ale zamiast zdecydować się na strzał podawał do Adriana Moszyka i nic z ataku nie wyszło.

Po przerwie mecz rozpoczął się od dobrej okazji gospodarzy, którzy mogli objąć prowadzenie, po tym jak piłka wędrowała wzdłuż naszej linii bramkowej. Na szczęście żaden z zawodników Calisii do niej nie dopadł. Za to w 59′ minucie z rzutu wolnego potężnie huknął Marcin Morawski, ale był to strzał minimalnie niecelny. Chwilę później brutalnego faulu dopuścił się zawodnik graczy Calisii – Dawid Grittner i za to przewinienie został ukarany czerwoną kartką. Ruszyliśmy do ataku i w 70′ minucie do podania pod bramkę gospodarzy dopadł Daniel Zinke i objęliśmy prowadzenie 1:0. Po stracie bramki gracze Calisii zaczęli grać coraz ostrzej i efektem tego była kolejna czerwona kartka, tym razem dla Patryka Klofika. Wydawało się, że po tym już nic nie jest w stanie wydrzeć nam z rąk zwycięstwa, los zdecydował jednak inaczej. Mimo stuprocentowych akcji dla naszego zespołu w absolutnej już końcówce meczu nie udało się podwyższyć prowadzenia, a gospodarze w akcji rozpaczy strzelili nam gola na 1:1 w 95′ minucie, kiedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła na nogi Damiana Drężewskiego, który uderzył w długi róg. Pechowy remis i strata dwóch punktów w przedostatnim meczu rundy jesiennej.

Calisia Kalisz – Górnik Wałbrzych 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Zinke (70), 1:1 Drężewski (90+5)

Górnik: Jaroszewski – G. Michalak, Wojtarowicz, Orzech, D. Michalak, Kubowicz (71 Sawicki), Wepa, Radziemski (63 Zieliński), Morawski, Moszyk (82 Sobczyk), Zinke.