www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Powstanie nowy dworzec Wałbrzych-Śródmieście?

9.11.2012 r.

Jak podaje portal internetowy Rynek Kolejowy dworzec powstałby na terenie, na którym wcześniej planowano budowę Galerii Magnolia. Gmina i właściciel terenu czekają na zgodę PKP SA.

 

Według prezydenta Wałbrzycha, Romana Szełemeja negocjacje z PKP SA nie są łatwe. Spółka zgłasza wiele problemów o charakterze wykonawczym i zwleka z podjęciem decyzji. Nowy dworzec powstałby na pustej działce w centrum miasta u zbiegu ulic Wysockiego i Lubelskiej.

Wcześniej na tym terenie znajdować miała się potężna galeria handlowa Magnolia. Jednak zrezygnowano z planów budowy galerii, gdy w pobliżu wybudowano konkurencyjne centrum handlowe Victoria. Ponad 3 hektary terenu nadal pozostały niewykorzystane. Gmina chce utworzyć tam kompleks budynków, które pełniłyby rolę dworca kolejowego, dworca komunikacji miejskiej i międzymiastowej. W planach jest także utworzenie małej galerii handlowej. Gmina chce sfinansować wykonanie remontu ulicy Wysockiego.

 

Do pomysłu przekonany jest właściciel terenu NFI Octava SA. Pokryje on koszty budowy małego centrum przesiadkowo-handlowego. Jednak, jak podaje Rynek Kolejowy rozpoczęcie inwestycji uzależnione jest od tego, czy budowę dworca Wałbrzych Śródmieście rozpocznie kolej.

 

Według PKP SA, spółka jest otwarta na współpracę w ramach wykorzystania istniejących już tras kolejowych. Jednak ostateczna decyzja dotycząca budowy dworca nadal nie zapadła.