www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Wałbrzych świeci znacznie lepiej

8.11.2012 r.

– Modernizacja oświetlenia miejskiego w Wałbrzychu wpływa na poprawę bezpieczeństwa, estetykę miasta oraz zmniejszenie kosztów eksploatacyjnych – mówi Prezydent Miasta Roman Szełemej.

Do tej pory przeprowadzono modernizację ponad 530 punktów oświetleniowych za ok. 432 000 zł. Dotyczy to wymiany opraw na ulicach Lisiej i Wilczej, żarówek na energooszczędne na ulicach Długiej, Wieniawskiego i De Gaulle’a, oświetlenia na ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Kusocińskiego do ul. Wyszyńskiego i montażu opraw oświetleniowych na ul. Uczniowskiej.

 

Do końca 2012 roku oraz na początku 2013 zostanie zmodernizowanych kolejnych 530 punktów oświetleniowych. Wymiana oświetlenia (słupy i oprawy) nastąpi na ul. Świdnickiej, Pługa, Noworudzkiej ,11 Listopada, 11 Listopada wraz z ul. Parkową (na odcinku od Placu Górnika do ul. Armii Krajowej). Oprawy zostaną wymienione na ulicy Gagarina, Kwiatowej, Kruczkowskiego, 15- lecia, Dąbrowskiej, Klonowej, Zamoyskiego, Ludowej, Wieniawskiego i Wańkowicza. Ponadto żarówki zostaną wymienione na energooszczędne na ulicy Norwida.

Łączny koszt modernizacji wynosi ok. 1,5 miliona złotych. Oszczędności w zakupie energii elektrycznej po przeprowadzonych inwestycjach wyniosą około 350.000,00 zł rocznie. Uzyskane w ten sposób środki wraz z mandatami Straży Miejskiej zostaną przeznaczone na wydatki inwestycyjne związane z oświetleniem miejskich dróg.

– Prowadzimy testy urządzeń obniżających napięcie zasilania w porze nocnej oraz diodowych źródeł światła. W 2013 r. reduktory mocy zostaną zainstalowane na ulicach: Noworudzka, Świdnicka, 11 Listopada, Uczniowska, De’Gaulla, Wieniawskiego i Podwale. Zmniejszy to zużycie energii i zwiększy żywotność urządzeń oświetleniowych – mówi Prezydent Miasta Roman Szełemej.

Tekst i fotka pochodzą z serwisu Urzędu Miasta.