www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Otwarcie skateparku w Świebodzicach

7.11.2012 r.

Deskorolki, rowery i rolki poszły w ruch – świebodzicki skatepark od wtorku, 6 listopada, już działa. Młodzi ludzie otworzyli go wspólnie z burmistrzem Bogdanem Kożuchowiczem. – Jesteście tu u siebie, wiem, że czekaliście na to miejsce cierpliwie, ale słowa dotrzymałem – mówił podczas krótkiego otwarcia burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Dziękujemy, dziękujemy! – skandowali miłośnicy szaleństw na rampach, po czym natychmiast wypróbowali przeszkody.

 

 

W otwarciu skateparku wzięli także udział: Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans oraz Janusz Zieliński, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji.

 

 

 

Budowa skateparku trwała niecałe dwa miesiące. W miejsce dawnego lodowiska przy ul. Rekreacyjnej, tuż przy boisku „Orlik” powstało miejsce, które doskonale uzupełnia cały kompleks sportowy – jest tu jeszcze basen odkryty, stadion miejski oraz kręgielnia – wiekowa wprawdzie, ale wciąż sprawna.

 

 

Cały proces projektowania skateparku odbył się ze znaczącym udziałem młodzieży, która miała decydujący wpływ na liczbę oraz kształt przeszkód tak, by jak najwięcej osób mogło w jednym czasie korzystać z obiektu. Podczas otwarcia młodzi świebodziczanie nie kryli radości z faktu, że skatepark będzie można wykorzystać jeszcze przed zimą. Budowa obiektu kosztowała pół miliona złotych, została sfinansowana w całości z budżetu gminy Świebodzice.

 

 

– Mam nadzieję, że to miejsce będzie tętnić życiem, że będzie kolejną alternatywą na aktywne spędzanie wolnego czasu, bardzo proszę by korzystający z tego obiektu nie zapominali o kaskach. To wymóg bezpieczeństwa – przypomina burmistrz.

 

 

Regulamin korzystania z obiektu jest już umieszczony przy wejściu na plac, należy się z nim zapoznać.

 

fot. UM Świebodzice