www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Trzeci singiel SILENTlive promujący album „Czarny Żółty Biały”

13.12.2018 r.

Trzeci singiel promujący album „Czarny Żółty Biały” wałbrzyskiej grupy SILENTlive ujrzał właśnie światło dzienne. Muzycy udostępnili w internecie utwór pn. „Szczęście – część II”.

Czasami zapominamy o tym co najważniejsze w życiu, a kiedy zdajemy sobie z tego sprawę, często jest już za późno. To w sumie piosenka o miłości, o poszukiwaniu szczęścia i rozliczeniu się z własnymi słabościami. W utworze są nawiązania do ulic naszego miasta. Przecież każdy z nas, kto żyje w Wałbrzychu, w życiu przeżywał trudne chwile, dlatego z pewnością odnajdzie w tym kawałku swoje własne ja – mówi autor tekstu Marcin Świeży.

Na płycie znajduje się 8 utworów wyprodukowanych przez zespół w 2018 roku. W lutym tego roku grupa udostępniła pierwszy singiel „Manufaktura”, który jest hymnem poświęconym osobom pracującym w zakładach produkcji masowej, a dwa miesiące później usłyszeliśmy i zobaczyliśmy teledysk do kawałka „Telewizor”.

Trzeci singiel z albumu „Czarny Żółty Biały” to w pewnym stopniu kontynuacja pierwszej części utworu „Szczęście”, który znalazł się na debiutanckim wydawnictwie z 2015 roku. Muzycznie w tym kawałku wracamy do lat 80-tych. Słychać tutaj moje inspiracje kapelami Duran Duran, czy Ultravox. Wszystko to udało nam się osiągnąć dzięki dopasowaniu brzmień syntezatora wykorzystanego do nagrania albumu – dodaje Marcin Świeży.

Teledysk natomiast to podsumowanie 10 lat działalności koncertowej grupy. Materiał wideo złożony jest z obrazów archiwalnych zebranych przez zespół w latach 2008-2018.

Każdego, kto jest zainteresowany otrzymaniem od nas krążka w formie fizycznej, prosimy o kontakt poprzez oficjalną stronę internetową www.silentlive.pl, bądź przez oficjalny profil na Fabebook’u – informuje wokalista zespołu Marcin Klasik.

Single promujące album „Czarny Żółty Biały”:

luty 2018 „Manufaktura” – https://youtu.be/1sUuy7KPRkA

kwiecień 2018 „Telewizor” – https://youtu.be/GBZ2bQWw3eE

listopad 2018 „Szczęście – część II” – https://youtu.be/ycXS2CNZSNg

Tekst nadesłany przez zespół SILENTlive