Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Krzymiński prowadzi do zwycięstwa

28.10.2012 r.

Kadeci Górnika Wałbrzych z rocznika 1997 nadal niepokonani! We wrocławskiej „Kosynierce” pokonali tym razem Śląska 79:50. Do wygranej biało-niebieskich poprowadził kapitan zespołu Maciej Krzymiński – zdobywca 23 punktów. Sukces tym bardziej cieszy, bo Górnik wystąpił bez Bartłomieja Szmidta. Podopieczni Pawła Domaradzkiego zagrali bardzo skutecznie w obronie. Efektem była utrata jedynie 50 punktów w całym meczu.

Górnicy od początku rzucili się na rywala, prowadząc po kilku minutach 13:4. Do przerwy było 34:19 dla biało-niebieskich, z czego połowa punktów należała do Maćka Krzymińskiego! W trzeciej kwarcie nasi zanotowali serię punktową 17:0, co ustawiło mecz. Śląsk po raz pierwszy do kosza w trzeciej kwarcie trafił w czwartej minucie gry. Nasi prowadzą w tabeli mając na koncie 6 zwycięstw i żadnej porażki. Śląsk wygrał 3 z 5 meczów.

Już niebawem Górnicy podejmą w hali przy Placu Teatralnym drugi niepokonany zespół w lidze kadetów – WKK Wrocław. WKK to Mistrz Polski w tej kategorii wiekowej, a biało-niebiescy to czwarty zespół w kraju! Ten szlagierowy pojedynek rozpocznie się 14-go listopada (środa) o 16:30.

Śląsk Wrocław – Górnik Wałbrzych 50:79 (10:22, 9:12, 15:25, 16:20)

Górnik: Krzymiński 23, Jeziorowski 15, Durski 9, Kołaczyński 6, Dargacz 6, Sumiński 5, Szymanowski 4, Kaczuga 4, Kowalski 3, Smoleń 3, Jarosiński 1.