www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Jaka jest najlepsza pościel dla dzieci?

20.10.2016 r.
źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Wybór odpowiedniej pościeli dla dziecka jest dylematem, przed którym prędzej czy później staje każdy rodzic. Na wybór odpowiedniej pościeli składają się dwa podstawowe aspekty, a mianowicie wzór graficzny, oraz rozmiar kompletu pościelowego. Co do zasady dla dzieci w wieku od 0 do 5 lat zalecane są pościele o wymiarach 105×135 (kołdra) oraz 40×60 (poduszka). Starsze dzieci (w wieku 5-10) powinny mieć pościel o wymiarach 140×200 oraz 70×80. Dla dzieci w wieku powyżej 10 lat zalecany rozmiar to pościel o rozmiarach kołdry 160×200, zaś poduszki – 70×80 cm. Co do zasady przy wyborze wielkości kompletu pościeli pod uwagę powinna być brana również wielkość łóżka i materaca. Zatem np. pościele dla dzieci o wymiarach 160×200 powinny mieć zastosowanie, gdy łóżko, lub materac również ma takie wymiary.

Jeśli chodzi o materiały, których są wykonywane pościele dla dzieci, to od dawna bezsprzecznie króluje tutaj bawełna. Posiada ona wiele zalet, które okazują się szczególnie wartościowe właśnie przy szyciu pościeli dziecięcych. Przede wszystkim jest to materiał charakteryzujący się wysoką higroskopijnością, co oznacza, że bawełna bardzo łatwo pochłania wilgoć. Ponadto nie wywołuje ona podrażnień, ani alergii. Przypadki tych ostatnich mogą się co prawda sporadycznie zdarzać, lecz dotyczą one uczuleń na składniki, z których wyprodukowano barwniki, nie zaś na samo włókno. Ponadto bawełna wykazuje się bardzo dużą rozciągliwością, a przez to jest całkiem wytrzymała. Ważny jest również fakt, iż bawełna jest doskonałym przewodnikiem ciepła. Godny uwagi jest również fakt, iż jest to materiał, który się nie elektryzuje. Do nielicznych wad bawełny, jako materiału pościelowego należy zaliczyć znaczną kurczliwość, oraz niska sprężystość, przez co pościele wykonane z bawełny dość łatwo mogą ulegać pognieceniu.

Sprawdź zatem pościel dla dzieci 160×200 na zaira.pl.

Wspomniane wady nie powinny jednak przysłaniać wszystkich zalet bawełny, do których należą również fakt, iż jest ona włóknem naturalnym, łatwo wchłaniającym pot, a jednocześnie zapewniającym stałą temperaturę.