www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Depilacja nie musi być bolesna!

8.09.2016 r.

O gładką skórę dbamy szczególnie latem. Jest to okres, podczas którego odsłaniamy najwięcej partii ciała. Temat depilacji jest szczególnie bliski kobietom. Jako zwolenniczki gładkiej skóry szukamy metody, która pozwoli w łatwy, tani, szybki i bezbolesny sposób pozbyć się niechcianych włosków. Jest to zadanie przypominające syzyfową pracę, ponieważ efekt depilacji domowymi sposobami, utrzymuje się kilka dni. Włoski odrastają, a my ponownie musimy je usunąć. Do takiej sytuacji można się przyzwyczaić. Wystarczy, aby depilacja stała się nawykiem i rutynom. Niestety, nie każdy jest jednak w stanie przyzwyczaić się do bólu, jaki sprawiają niektóre z metod depilacji.

Depilacja woskowa to jedna z najbardziej bolesnych metod usuwania owłosienia

Do depilacji woskowej wykorzystywane są plastry pokryte woskiem. Przyklejane są do naskórka, a następnie energicznym ruchem odrywane. Wskutek tego pozbywamy się włosków wraz z cebulkami. Niestety taka metoda wiąże się z bólem i cierpieniem. Wyrywanie cebulek włosa nie jest przyjemne. Ponadto, depilacja woskowa często uszkadza naskórek. Plastry przyklejane są nie tylko do włosów, ale również skóry. Nieumiejętne stosowanie ich może powodować silne uszkodzenia warstwy naskórka. Aby zapobiec takiej sytuacji, należy w delikatny sposób obchodzić się z plastrami.

źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Istnieją dwie metody bezbolesnego usuwania owłosienia

Jedną z metod, która nie powoduje bólu podczas depilacji, jest golenie włosów żyletką. Niestety mankamentem tego sposobu jest krótkotrwały efekt i podrażnienia. Żyletka usuwa włosy, które odrastają po kilku dniach. Dodatkowo bardzo uszkadza naskórek powodując duże podrażnienia skóry. Sposobem, który niweluje te minusy jest depilacja laserowa. Wiązka lasera dociera jedynie do włosów, ponieważ wyczulona jest na melatoninę w nich zawartą. Dzięki temu nie podrażnia skóry i jest w zupełności bezpieczna. Ponadto, depilacja laserowa gwarantuje usunięcie owłosienia na stałe. Koniecznością jest jednak wykonanie kilku zabiegów, po których zniszczone zostaną wszystkie cykle wzrostu włosów. Ile kosztuje usuwanie włosków laserem diodowym można dowiedzieć się ze strony http://epilove.pl/produkt/cennik-depilacji-laserowej/. Depilacja laserowa jest coraz popularniejsza, ze względu na brak bólu i jej skuteczność.