www.facebook.com/nasz.walbrzychwww.instagram.com/nasz.walbrzych.pl
Repertuar kina Cinema City Repertuar kina Cinema City

Czym są rowerki biegowe dla dzieci?

30.07.2016 r.
źródło: pixabay.com

źródło: pixabay.com

Rowerki biegowe to nowoczesne zabawki dla dzieci od 3-go roku życia. Ich przeznaczeniem jest nie tylko świetna zabawa malucha, ale i doskonalenie umiejętności równowagi i koncentracji. Rowerek biegowy jest świetnym rozwiązaniem dla dzieci, które mało czasu spędzają na świeżym powietrzu. W przypadku, kiedy dostaną szansę pojeżdżenia na rowerku, chętniej będą wychodziły na dwór. Długie, monotonne spacery zastąp dobrą zabawą ze swoją pociechą. Gdzie kupić rowerki bez pedałów, jakie pełnią funkcję i jaki jest ich koszt?

Rowerki biegowe to rowerki bez pedałów

Rowerki bez pedałów napędzane są siłą nóg dziecka. Maluch sam się odpycha i decyduje, w którym momencie chce ruszyć. Gwarantuje to bezpieczeństwo i całkowitą kontrolę nad zabawką. W przeciwieństwie do pojazdów dziecięcych na akumulator, rowerki biegowe są bardziej bezpieczne i tańsze. Na rynku dostępne są rowerki biegowe trójkołowe, ale i zwykłe, dwukołowe. Rowerki trójkołowe zapewniają dodatkowe bezpieczeństwo, ponieważ są stabilniejsze. Przeznaczone są dla mniejszych dzieci, które dopiero zaczynają swoją zabawę z pojazdami tego typu. Rowerek biegowy dwukołowy sprawdzi się w przypadku malucha, który już sam biega i potrafi utrzymać równowagę.

Rowerki bez pedałów to koszt kilkuset złotych

W zależności od funkcji, jakie posiada rowerek bez pedałów, jego cena wzrasta wraz z dodatkowymi opcjami. Niektóre modele posiadają dzwonek, klakson lub chorągiewkę Jeszcze inne są zaprojektowane na kształt motorków. Cena tych zabawek jest już znacznie wyższa.

Tutaj znajdziesz oferty rowerków – https://zaira.pl/pl/c/Rowery-biegowe/207. Sprawdź!

Jaki rowerek bez pedałów kupić?

Przed wyborem idealnego rowerka bez pedałów zwróć uwagę na model. W ofercie musi być podany przedział wiekowy dzieci, dla których przeznaczony jest dany pojazd. Rowerek dziecięcy musi być dopasowany do wieku i wzrostu dzieci. Siodełka są często regulowane, więc nie powinno być problemu. Pamiętaj, że gwarancją bezpieczeństwa jest dobrze wybrany rowerek. Jeżeli masz jakiekolwiek wątpliwości, poproś o pomoc ekspedientkę. Doradzi Ci jaki model rowerka bez pedałów będzie najodpowiedniejszych dla Twojego dziecka.